شناسه خبر : 17701 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

درباره مجموعه سه جلدی انجمن سری بندیکت

دنیای سراسر اخلاق و صداقت

انجمن سری بندیکت از سال ۲۰۰۷ تا همین امسال در لیست پرفروش‌ترین رمان‌های فانتزی باقی مانده است.

انجمن سری بندیکت از سال 2007 تا همین امسال در لیست پرفروش‌ترین رمان‌های فانتزی باقی مانده است. ترنتون لی استوارت اولین جلد این مجموعه را سال 2007 منتشر کرد و امسال پنجمین جلد این سری منتشر شد. جلد اول این مجموعه خیلی‌زود به عنوان داستانی که تنه به تنه هری‌پاتر می‌زند، شناخته شد. با این تفاوت که رینی مولدن و دوستانش با دنیای جادو سروکار ندارند، اینجا قوانین فیزیک و علم است که به کمک این چهار کودک می‌آید تا دنیا را از شر نیروهای اهریمنی نجات بدهند.
رینی مولدن پسر یتیم با‌استعدادی است که در پرورشگاه زندگی می‌کند. یک روز آگهی عجیبی در روزنامه می‌بیند که از او برای شرکت در یک امتحان دعوت کرده است. با قبول شدن در این امتحان او به انجمن سری بندیکت راه پیدا می‌کند؛ انجمنی که قصد دارد دنیا را نجات بدهد. به‌زودی او به همراه سه دوست دیگر که هر کدام ویژگی‌های عجیب و غریبی دارند و ویژگی مشترک هر چهار نفرشان بی‌سرپرست بودن است، سر از مدرسه‌ای در می‌آورند که در آن دانش‌آموزان را جوری آموزش می‌دهند که دیگر توانایی فکر کردن نداشته باشند. این مجموعه چهارجلدی است و به‌زودی انتشارات دنیای اقتصاد جلد دوم این سری از رمان‌ها را منتشر می‌کند. در جلد دوم اعضای انجمن سری بندیکت قرار است دوباره همدیگر را در خانه آقای بندیکت ملاقات کنند. آنها بی‌اینکه انتظارش را داشته باشند، دوباره راهی یک ماموریت جدید می‌شوند. این بار در حالی‌ که قرار است رینی و دوستانش با یک کشتی تفریحی راهی تعطیلات در پرتغال بشوند، ماموریتی ویژه برایشان مهیا می‌شود. اعضای انجمن باید آقای بندیکت را از چنگال دشمن شماره یک نجات بدهند. ماجراجویی‌های این بار اعضای انجمن سری در یک‌قدمی مرگ می‌گذرد، آقای بندیکت در چنگال کرتین و نیروهای شیطانی‌اش اسیر است، رینی و دوستانش با نقشه‌های اعجاب‌انگیز دوست عزیز و رئیس‌شان را باید نجات بدهند. آیا آنها موفق می‌شوند؟...
ترنتون لی استوارت نویسنده 45‌ساله پیش از نوشتن مجموعه چهارجلدی انجمن سری بندیکت تنها دو کتاب نوشته بود، اما با انتشار این مجموعه در سال 2009 تبدیل به یکی از 10 نویسنده پردرآمد حوزه ادبیات کودک آمریکا شد. سال 2012 روزنامه نیویورک‌تایمز این مجموعه پرماجرا را به عنوان یکی از 10 اثر برتر کودک و نوجوان انتخاب کرد. روزنامه نیویورک‌تایمز درباره این مجموعه نوشته است: «رینی مولدن و دوستانش در دنیایی که کودکان در وابستگی به والدین‌شان مرزهای تازه‌ای را پشت سر گذاشته‌اند،index:1|width:150|height:253|align:left دنیایی را ترسیم می‌کند که کودکان در آن قدرت تفکر، استقلال و تصمیم‌گیری و مدیریت دارند.»

لی استوارت برای نوشتن جلد اول این مجموعه سه سال وقت صرف کرده است. او می‌گوید: «یک روز ایده‌ای به ذهنم رسید درباره یک بچه باهوش که هیچ چیزی نیست که نتواند یاد بگیرد، برای او هر غیرممکنی با فکر کردن ممکن می‌شد. به علاوه شیفتگی خودم به معماهای فیزیک و سوال‌ها و آزمون‌ها باعث شد رینی مولدن و دوستانش را بنویسم. وقتی جلد اول را نوشتم دیدم این معماها به یک سلسله پاسخ‌ها ختم شده‌اند و حیف است که این آخرین ماموریت رینی مولدن و دوستانش باشد، همین شد که این مجموعه شکل گرفت. شاید بخشی از اینها برگردد به روزهای کودکی‌ام، آرزوی من همیشه راه یافتن به یک آژانس و گروه زیرزمینی برای نجات دنیا بود، با نوشتن این کتاب بخش زیادی از آن آرزو محقق شد.»

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید