شناسه خبر : 10145 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

پیشنهاد: آموختن علم اقتصاد

مجله‌ای برای زندگی

هفته‌نامه تجارت فردا بخش گسترده‌ای از موضوعات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی ایران را پوشش می‌دهد و علاوه بر نگارش خوب اخبار، تلاش دارد عینی و بی‌طرف باشد. بسیار خوشحالم که تجارت فردا مخاطبان بسیار بیشتری از آنچه عنوانش نشان می‌دهد، پیدا کرده است. چرا که نام نشریه ممکن است این را به ذهن متبادر کند که تنها فعالان حوزه تجارت و بازرگانی مخاطب نشریه هستند.

index:1|width:50|height:50|align:left جواد صالحی‌/استاد دانشگاه ویرجینیا تک
پیش از اینکه هفته‌نامه تجارت فردا را هر هفته به صورت الکترونیکی و البته سر وقت دریافت کنم، زمان زیادی صرف می‌کردم تا در مورد اخبار مهم اقتصاد ایران آگاه و به‌روز باشم. عادت داشتم که چندین و چند وب‌سایت را برای دریافت اخبار بازدید کنم تا از صحت و درستی آن مطمئن شوم. اکنون اما فقط تجارت فردا می‌خوانم. هفته‌نامه تجارت فردا بخش گسترده‌ای از موضوعات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی ایران را پوشش می‌دهد و علاوه بر نگارش خوب اخبار، تلاش دارد عینی و بی‌طرف باشد. بسیار خوشحالم که تجارت فردا مخاطبان بسیار بیشتری از آنچه عنوانش نشان می‌دهد، پیدا کرده است. چرا که نام نشریه ممکن است این را به ذهن متبادر کند که تنها فعالان حوزه تجارت و بازرگانی مخاطب نشریه هستند.
با جذب گستره بزرگ‌تری از مخاطبان متفکر، تجارت فردا خدمات مورد نیاز بیشتری را به خوانندگان ایرانی خود ارائه می‌دهد. حالا زمان آن است که چنین خوانندگانی در ایران که می‌توانستند مقالات و نوشته‌های باکیفیتی در نشریات سیاسی، فرهنگی و هنری بخوانند، به مقالاتی با همان کیفیت بالا در حوزه اقتصاد دست پیدا کنند. دنیای انگلیسی‌زبان با وجود داشتن فیلسوفانی چون دیوید هیوم و آدام اسمیت تصویر بسیار بهتری از نسل‌هایی از روشنفکران دارد. گاهی اوقات این پیام نادیده گرفته می‌شود که اقتصاد علم زندگی و جامعه است؛ نه علم پول درآوردن، آن‌گونه که برخی افراد کوته‌فکر ممکن است اعتقاد داشته باشند.
مشارکت گهگاه من در این نشریه یکی دیگر از دلایل خشنودی من است. نوشته‌ها و مقالات کوتاهی که در مورد اقتصاد ایران برای سایت‌های مختلف از جمله وبلاگ خودم می‌نویسم به زبان انگلیسی است و هدفش مخاطبانی در این سوی دنیاست. اکنون با کمک تجارت فردا می‌توانم مخاطبان کنجکاو و تحصیل کرده‌ای در داخل ایران نیز داشته باشم.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید