شناسه خبر : 34487 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (بین‌الملل)

چامسکی: ترامپ خطری برای بقای بشر است

تسنیم نوشت: زبان‌شناس و تحلیلگر برجسته مسائل بین‌المللی در انتقادی تند از رئیس‌جمهور آمریکا او را خطری برای دموکراسی و بقای بشر دانسته است. نوام چامسکی، در مصاحبه‌ای به‌شدت از «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا انتقاد کرد و حضور او در کاخ سفید را خطری برای بقای بشریت توصیف کرد. چامسکی درباره احتمال انتخاب مجدد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری سال جاری گفت: اگر ترامپ مجدداً انتخاب شود فاجعه‌ای باورنکردنی خواهد بود. یعنی آنکه سیاست‌های چهار سال گذشته که به‌شدت برای مردم آمریکا و دنیا مخرب بوده‌اند احتمالاً ادامه یافته و تسریع خواهند شد. او در ادامه گفت: «او مجموعه‌ای از آدم‌های چاپلوس را دور خودش جمع کرده که به‌صورت پرستش‌آمیز چیزهایی را که او می‌گوید تکرار می‌کنند.»

هشدار کره شمالی درباره تقلید از فیلم‌های خارجی

ایسنا نوشت: روزنامه رودونگ سینمون کره شمالی در سرمقاله خود به مردم درباره تقلید از فیلم‌ها و موسیقی‌های خارجی هشدار داد و نوشت: جریان فرهنگ بورژوازی تنها باعث عقب‌افتادن کشور از پیشرفت می‌شود. موانعی که کشور را از توسعه باز می‌دارد فقط به چالش‌های اقتصادی محدود نمی‌شوند بلکه نفوذ ایدئولوژیک و فرهنگی امپریالیست‌ها نیز شامل این موانع هستند. اگر ما فقط یک فیلم یا یک موسیقی را بدون آگاهی از آن و تنها برای تفریح بپذیریم و آن را تقلید کنیم، فرهنگ ملی ما خدشه‌دار شده و شیوه زندگی فاسد بورژوازی در کشور نفوذ می‌کند. جوانان اولین گروهی هستند که معتاد فرهنگ فاسدی می‌شوند که امپریالیست‌ها در برخی از کشورها با پایه اصول سوسیالیستی رواج می‌دهند.

گزینه سوسیال دموکرات‌ها برای جانشینی مرکل

ایرنا نوشت: با نزدیک‌شدن به انتخابات پارلمانی ۲۰۲۱ آلمان، رایزنی‌ها برای انتخاب گزینه صدراعظمی در حزب رقیب «آنگلا مرکل»، شدت گرفته است. درحالی‌که یک سال به انتخابات پارلمان آلمان (بوندستاگ) باقی مانده، رایزنی‌ها برای تعیین فرد مناسبی جهت جانشینی «آنگلا مرکل» در احزاب رقیب وی سرعت بیشتری به خود گرفته است. خبرگزاری آسوشیتدپرس از منابع خود در حزب سوسیال دموکرات آلمان (SPD) بر اجماع اعضای این حزب برای معرفی «رالف موتزنیخ» رهبر فراکسیون سوسیال دموکرات‌ها در بوندستاگ جهت این سمت خبر داده است. گمان نمی‌رود سوسیال دموکرات‌ها نام گزینه نهایی خود برای صدراعظمی را زودتر از پایان تابستان اعلام کنند.

سرکرده جدید داعش در فهرست تحریم شورای امنیت

ایلنا نوشت: شورای امنیت سازمان ملل سرکرده جدید گروهک تروریستی داعش را در فهرست تحریم‌ها قرار داد. کمیته تحریم‌ها در شورای امنیت سازمان ملل، «امیرمحمد عبدالرحمن المولی» (عراقی‌الاصل) مشهور به «ابوابراهیم الهاشمی‌القرشی» سرکرده جدید گروهک تروریستی داعش را به اتهام برنامه‌ریزی برای انجام فعالیت‌های نیابتی از سوی داعش و القاعده در فهرست تحریم‌ها قرار داد. این کمیته تاکید کرده است که المولی در ربودن زنان ایزدی و کشتار آنان و قاچاق انسان نقش داشته است. «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا در پیامی توئیتری از این تصمیم شورای امنیت استقبال و آن را گام مهمی برای تضمین شکست همیشگی داعش توصیف کرد.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها