شناسه خبر : 34808 لینک کوتاه

بریده روزنامه‌ها (بین‌الملل)

اون اقدام نظامی علیه کره جنوبی را متوقف کرد

ایسنا نوشت: کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی پس از جلسه کمیسیون عالی نظامی اقدام به تعلیق تمام برنامه‌های نظامی این کشور علیه کره جنوبی کرد. به گزارش آژانس خبری مرکزی دو کره (KNCA) طی جلسه مقدماتی کمیسیون نظامی، کیم جونگ اون «تمام طرح و برنامه‌های عملیاتی نظامی علیه کره جنوبی» را متوقف کرد و به حالت تعلیق درآورد. در اوایل ماه جاری کره شمالی اعلام کرد که تمام راه‌های ارتباطی خود از جمله خطوط هوایی و دیپلماتیک و مناسبات نظامی با کره جنوبی را قطع خواهد کرد و به آنها پایان خواهد داد. کره شمالی همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که با شروع این اقدامات علیه کره جنوبی با این کشور به عنوان «دشمن» روبه‌رو خواهد شد.

توئیتر یک پیام دیگر ترامپ را پنهان کرد

خبرگزاری فارس نوشت: شبکه اجتماعی توئیتر یک پیام دیگر رئیس‌جمهور آمریکا را به دلیل نقض قوانین خود پنهان کرد. ترامپ در توئیتی که از دید مخاطبان پنهان شد معترضان در شهر واشنگتن را به استفاده از «زور جدی» تهدید کرده است. ترامپ نوشت: تا وقتی که من رئیس‌جمهور آمریکا هستم هرگز منطقه‌ای به نام منطقه خودمختار در آمریکا تشکیل نخواهد شد. اگر آنها چنین کاری کنند با زور جدی در برابرشان می‌ایستیم. توئیتر گفته این پیام ترامپ را به دلیل آنکه در آن علیه یک گروه مشخص تهدید مطرح شده پنهان کرده است. توئیتر این برچسب را تابستان سال گذشته ابداع کرده، اما تا به حال دو بار از آن برای پنهان کردن پیام‌های ترامپ استفاده کرده است.

قطر کمک‌های خود به غزه را متوقف می‌کند

ایرنا نوشت: قطر در راستای فشار به رژیم صهیونیستی تهدید کرده است که در صورت اجرای طرح الحاق کرانه باختری میلیون‌ها دلار کمک خود به نوار غزه را قطع خواهد کرد. شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از چندین دیپلمات غربی گزارش داد که قطر از طریق کانال‌های مختلف در طول دو هفته گذشته از جمله در نشست اخیر کشورهای پشتیبان مالی تشکیلات خودگردان فلسطین، پیام خود را در این باره به تل‌آویو ابلاغ کرده است. کمک‌های مالی دوحه به نوار غزه برای حفظ ثبات و توافق آتش‌بس غیررسمی بین اسرائیل و حماس اهمیت زیادی داشته است. طرح رژیم صهیونیستی با انتقاد تند و گسترده جامعه جهانی روبه‌رو شده است.

اختلافات روسیه و آمریکا بر سر کنترل تسلیحات

تسنیم نوشت: معاون وزیر خارجه روسیه در پایان رایزنی‌ها با نماینده ویژه آمریکا در مسائل کنترل تسلیحات در وین، از باقی ماندن اختلافات بین مسکو و واشنگتن درباره تمدید پیمان استارت-۳ و توافق درباره ایجاد گروه‌های کارشناسی خاص خبر داد. سرگئی ریابکوف اعلام کرد که اختلاف دو طرف در خصوص موضوعات کلیدی، مانند لزوم تمدید پیمان استارت و عامل چین در این رابطه، به قوت خود باقی مانده است. البته رایزنی‌های نمایندگان روسیه و آمریکا درباره ثبات راهبردی مثبت برگزار شد. مساله مهم آن است که طرفین تمایل خود را به حرکت به سمت جلو، تا جای ممکن که مانع غیرقابل قبولی وجود نداشته باشد، نشان دادند. در مجموع می‌توانیم بگوییم که این مذاکرات مثبت بود.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها