شناسه خبر : 32561 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (بین‌الملل)

فارس: نشریه «اسرائیل هیوم» به نقل از منابع مطلع از شکست مذاکرات برای تشکیل کابینه فراگیر با شرکت دو حزب اصلی رژیم صهیونیستی خبر داد و نوشت، به نظر می‌رسد برگزاری مجدد انتخابات تنها گزینه باقی‌مانده باشد.

ایلنا: جو بایدن معاون پیشین رئیس‌جمهور آمریکا و نامزد حزب دموکرات در انتخابات آمریکا در گفت‌وگویی گفت: اگر رئیس‌جمهور شوم برجام را احیا می‌کنم.

ایرنا: ارتش آمریکا در روزهای اخیر به دنبال ساخت دو پایگاه نظامی جدید در شهرک «الصور» در شمال شهر «دیرالزور» در شرق سوریه و در اطراف حوزه‌های نفتی این کشور است، تا با فروش این فرآورده منابع مالی مورد نیاز تروریست‌های مورد حمایت خود را تامین کند.

ایسنا: رئیس‌جمهور ترکیه تاکید کرد که نیروهای این کشور تا زمان نابودی «گروه‌های تروریستی» در عراق و سوریه می‌مانند.

مهر:‌ وزارت خارجه قطر در بیانیه‌ای اعلام کرد که دوحه و آنکارا به دنبال شراکت راهبردی فراگیر هستند.

ایلنا: رئیس‌جمهوری روسیه با صدور حکمی، فرمان برکناری ۱۱ ژنرال این کشور را صادر کرد.

فارس: یک منبع آگاه به خبرگزاری رویترز گفت اوکراین در صدد اخراج دادستانی است که تحقیقاتش درباره پسر «جو بایدن» به آغاز فرآیند تحقیقات درباره استیضاح احتمالی ترامپ منجر شد.

فارس: امیر قطر با اشاره به گذشت بیش از دو سال از محاصره تحمیلی چهار کشور عربی بر این کشور گفت که محاصره پایداری ما را تقویت کرد.

ایسنا: در حالی که اعتراضات راه‌افتاده در بولیوی در پی اعلام پیروزی رئیس‌جمهور این کشور در انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر به سومین هفته خود وارد شده، رهبر سرشناس این اعتراضات خواستار رادیکال شدن معترضان از جمله با اقدام برای فلج کردن نهادهای دولتی و بستن مرزهای این کشور شد.

مهر: فرمانده کل نیروهای مسلح لیبی اعلام کرد که ارتش تحت فرماندهی وی دیر یا زود وارد طرابلس در غرب این کشور خواهد شد.

ایرنا: وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد عملیات برای پاکسازی شهرستان «پغمان» از توابع کابل از وجود طالبان آغاز شده است.

ایسنا: رسانه‌های اردن از استعفای وزرای دولت این کشور به منظور اجرای تغییرات در داخل کابینه طی روزهای آینده، خبر دادند.

ایلنا: رئیس‌جمهوری چین با رئیس اجرایی هنگ‌کنگ دیدار کرد.

ایرنا: کره شمالی با اشاره به گزارش وزارت خارجه آمریکا که از پیونگ یانگ به عنوان حامی تروریسم نام برده است، اعلام کرد که این گزارش نمونه‌ای از سیاست خصمانه واشنگتن است و مانع پیشبرد مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای می‌شود.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها