شناسه خبر : 25422 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

با خبرگزاری‌ها (اقتصادی)

ایسنا: در ایران مشترکان سه برابر کمتر از قیمت تمام‌شده آب، هزینه پرداخت می‌کنند.

ایرنا: رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: عده‌ای در بازار لوازم خانگی با سه هزار تومان، برگه‌های گارانتی تقلبی چاپ می‌کنند.

تسنیم: با اجبار سازمان ملی استاندارد در اجرای استانداردهای ۸۵گانه خودرو و به دلیل مقرون‌به‌صرفه نبودن پراید در مطابقت با استانداردهای جدید، تولید این خودرو سال آینده به خط پایان خواهد رسید.

مهر: گمرک ایران ضوابط جدید و تغییرات حقوق ورودی واردات خودرو را برای اجرا به گمرکات سراسر کشور ابلاغ کرد که بر این اساس واردات خودروهایی که از سال ساخت آنها بیش از یک سال گذشته باشد، ممنوع شد.

مهر: طبق اعلام وزیر راه و شهرسازی تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان خرج پروژه مسکن مهر شده و در روزهای اخیر قائم‌مقام وی اعلام کرد که این طرح به ۱۰ هزار میلیارد تومان دیگر نیاز دارد.

ایسنا: رئیس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: پرداخت سود سهام عدالت مربوط به سال مالی ۱۳۹۵ به ازای هر نفر ۲۴ هزار و ۶۰۰ تومان واریز شد، این پرداخت برای همه ۴۷ میلیون نفر به صورت یکجا امکان‌پذیر نیست و سود  به مرور و در سه مرحله طی چهار ماه به حساب مشمولان انتقال خواهد یافت.

ایسنا: دبیر انجمن صنفی صنایع قند و شکر از افزایش تولید شکر بیش از برآوردهای موجود تا سقف یک میلیون و ۹۰۰ هزار تن خبر داد و گفت: هیچ نیازی به واردات این محصول وجود ندارد اما تاخیر در اعلام نرخ کارخانه‌ها سبب کاهش قیمت شکر و زیان‌دهی صنایع شده است.

تسنیم: مدیر اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی گفت: وضع مالیات بر سود سپرده‌های بانکی در شرایط کنونی به مصلحت نظام مالی و اقتصادی کشور نیست.

ایرنا: طبق بررسی‌های انجام‌شده اعضای اوپک به تعهد خود مبنی بر کاهش تولید نفت پایبند بودند و مجموع تولید نفت اوپک در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ نسبت به ماه نوامبر این سال حدود ۲۰۰ هزار بشکه کاهش داشته است.

فارس: گمرک اعلام کرد عرضه و واردات چای خشک بدون افزودنی، از پرداخت مالیات و عوارض ارزش افزوده معاف است اما این معافیت قابل تسری به خدمات بسته‌بندی، فرآوری و توزیع آن نخواهد بود.

خانه‌ملت: سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه گفت: مجلس به دولت اجازه انتشار ۷۶ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت ریالی و سه میلیارد دلار اوراق مشارکت ارزی داده است.

ایرنا: وزیر جهاد کشاورزی گفت: در بخش کشاورزی، بحران آب داریم و گاهی این تصور ایجاد می‌شود که به آخر خط رسیده‌ایم اما ظرفیت‌های نهفته زیادی وجود دارد.

دراین پرونده بخوانید ...