شناسه خبر : 32959 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (اجتماعی)

ناوگان ریلی به اورژانس ۱۱۵ اضافه می‌شود

ایرنا نوشت: رئیس سازمان اورژانس کشور، با بیان اینکه در طرح زمستانی، پایگاه‌های جاده‌ای، دریایی و هوایی ما افزایش داشته است، گفت: در آینده‌ای نزدیک ناوگان ریلی به سیستم ناوگان اورژانس ۱۱۵ اضافه خواهد شد. پیرحسین کولیوند اظهار داشت: در این فصل شاهد سرما، یخبندان و برف و باران هستیم؛ پس رانندگی باید با احتیاط بیشتری صورت گیرد. وی با بیان اینکه بیشترین جابه‌جایی و حمل بار از طریق جاده‌ها صورت می‌گیرد، گفت: طبق آمارهای سازمان بهداشت جهانی، به آمار ۲۰ کشته در هر ۱۰۰ هزار نفر رسیدیم و به نُرم جهانی نزدیک شدیم. در تصادفات ۴۳ درصد رانندگان، ۳۶ درصد سرنشینان و ۲۱ درصد عابران جان خود را از دست داده و خودروهای سواری بیشترین تصادفات را به خود اختصاص داده‌اند.

افزایش کودک‌همسری به خاطر وام ازدواج

ایران نوشت: هرسال ارقام وام ازدواج افزایش دارد. در سال 1396 نرخ وام ازدواج 10 میلیون تومان بود که در سال 1397 این رقم به 15 میلیون تومان افزایش پیدا کرد. در سال جاری هم با توجه به میزان تورمی که صورت گرفت، رقمی معادل 30 میلیون تومان برای هر نفر در نظر گرفته شد. یعنی دختر و پسر با یکدیگر می‌توانند مبلغی معادل 60 میلیون تومان وام بانکی دریافت کنند. همه تصور می‌کردند که بالا رفتن رقم وام ازدواج می‌تواند آمار ازدواج جوانان را در این برهه بالا ببرد، اما آمارها حکایت دیگری داشت. محمدمهدی تندگویان، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از افزایش آمار کودک‌همسری به خاطر وام ازدواج خبر داده است.

ضارب وکیل حامی محیط زیست دستگیر شد

خبرگزاری فارس نوشت: فرمانده انتظامی شهرستان بهبهان از دستگیری ضارب وکیل مدافع محیط زیست خبر داد. در پی اقدام به تخریب و درگیری نسبت به محمد داسمه وکیل دادگستری در بهبهان که منجر به آسیب جدی به سلامت این وکیل حامی محیط زیست شده بود، سرهنگ عزیزی فرمانده انتظامی شهرستان بهبهان گفت: ماموران پلیس اطلاعات این فرماندهی، با بررسی دقیق مستندات وقوع جرم و با انجام تحقیقات لازم، هویت عامل آن شرارت را شناسایی کرده و تلاش همه‌جانبه جهت دستگیری آن شرور متواری‌شده را آغاز کردند. وی افزود: با رصد شبانه‌روزی محل‌های احتمالی اختفای متهم، سحرگاه روز جاری، این متهم شرور را پس از هماهنگی با مقام قضایی، در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر کردند.

بازگشت نوجوان ناشنوا از افغانستان به ایلام

ایلنا نوشت: نوجوان 17ساله ایلامی که فاقد شنوایی و تکلم بوده و از خانه پدری فرار کرده به دلیل شباهت به عنوان تبعه افغانستانی از کشور طرد شد که طی پیگیری‌های نیروی انتظامی به آغوش خانواده بازگشت. فرمانده انتظامی شهرستان «تایباد» که برای استقبال از «حامد» در مرز «دوغارون» حضور یافته بود، اظهار داشت: روز بیست و دوم آبان‌ماه سال جاری نوجوانی به نام «حامد» که دچار مشکل شنوایی و تکلم بوده با موتورسیکلت از شهر ایلام به خرم‌آباد می‌رود. این مقام انتظامی یادآور شد: وی که هیچ مدرک شناسایی و هویتی همراه نداشته به دلیل شباهت زیاد به تبعه‌های افغانستانی توسط پلیس بازداشت و به مقر انتظامی انتقال می‌یابد.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها