شناسه خبر : 17593 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

شروط موحدی‌کرمانی برای نامزد ریاست‌جمهوری
نوشت: دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با اشاره به نقش شورای نگهبان در انتخابات آتی گفت: ما باید بگردیم و نزدیک‌ترین گزینه به رهبری را از نظر ثبات، روحیات، بینش، شجاعت، بی‌اعتنایی به دنیا و ساده‌زیستی و عدل پیدا کنیم. موحدی‌کرمانی افزود: ممکن است افرادی، آدم‌های خوبی باشند اما مقبولیت نداشته باشند و رای نیاورند، پس باید همه شرایط را برای رسیدن به گزینه اصلح در نظر گرفت. وی گفت: نمی‌خواهیم کسی رئیس‌جمهور شود که نسبت به پول‌های غارت‌شده بیت‌المال بی‌تفاوت باشد بلکه می‌خواهیم کسی انتخاب شود که پول‌ها را به بیت‌المال برگرداند و جلوی سوءاستفاده‌ها و رانت‌خواری‌ها را بگیرد.

انتخابات ساده 96
نوشت: فیض‌الله عرب‌سرخی گفت: برنامه شورای اصلاح‌طلبان حمایت از روحانی است. ما منتظریم این شورا حمایت رسمی را اعلام کند؛ اما چهره‌ها و شخصیت‌های اصلی شورا برنامه‌شان حمایت از آقای روحانی است و دلیل آن هم همان دلیل سال ۱۳۹۲ است و دلیل جدیدی وجود ندارد؛ اما شرایط شفاف‌تر شده است. من معتقدم انتخابات آتی از جهاتی ساده‌تر خواهد بود؛ چراکه رئیس‌جمهور مستقر در حقیقت آزمایش خودش را در چهار سال پس داده و کارهای نیمه‌کاره زیادی دارد که عملاً متعهد به انجام آن است. اگر در سال ۸۸ قصه متفاوت بود به خاطر عملکرد متفاوت احمدی‌نژاد در چهار سال نخست بود. عملکرد روحانی در چهار سال اول نمره قبولی دارد.

شکایت رئیس دولت اصلاحات
نوشت: سید‌محمد انجام، وکیل رئیس دولت اصلاحات از شکایت موکلش علیه سردار نقدی خبر داد. وی گفت:‌ سردار نقدی چندی پیش در مصاحبه‌ای با روزنامه شرق ادعا می‌کند که آقای خاتمی از پادشاه عربستان برای کارهای سیاسی خود پول گرفته است که خبرنگار به سردار نقدی می‌گوید قبلاً این مساله تکذیب شده است. سردار نقدی جواب می‌دهد که من را محاکمه کنید و من آنجا جواب می‌دهم. وکیل رئیس دولت اصلاحات اضافه کرد: چون این ادعا مبنایی ندارد قریب دو هفته پیش یک شکایت کیفری با عنوان نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی علیه سردار نقدی در شعبه 4 بازپرسی دادسرای رسانه ثبت کردیم که در حال رسیدگی است.

تندروی بد از نگاه مطهری
نوشت: علی مطهری، نماینده مجلس گفت: تندروی همیشه بد است. از اول انقلاب تا امروز هم هرجا تندروی کرده‌ایم به انقلاب ضربه زده‌ایم. از طولانی کردن تسخیر سفارت آمریکا بگیرید تا قتل‌های زنجیره‌ای و توقیف همزمان چندین روزنامه و ممانعت از اظهارنظر منتقدان و احکام سنگین قضایی برای منتقدان سیاسی و تحریک دشمن برای وضع تحریم‌های اقتصادی و تلاش برای اجرا نشدن برجام و ایجاد بهانه برای دشمن و هر معترضی را فتنه‌گر خواندن، همه اینها به انقلاب ما ضربه زده است. اینها انقلابی‌گری نیست، اقداماتی است که از روی کم‌عقلی یا هواهای نفسانی و کسب قدرت به هر وسیله ممکن است.


دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها