شناسه خبر : 33677 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (بین‌الملل)

ایسنا: بنی گانتس، رهبر ائتلاف آبی-سفید در اسرائیل اعلام کرد: لیست مشترک عربی در دولتی که تشکیل خواهم داد شرکت نخواهد کرد. اختلافات عمیقی بین ما و برخی اعضای این لیست وجود دارد.

ایرنا: موسسه سیاست اقتصادی کره جنوبی در تارنمای خود گزارش داد: زیان صنعت گردشگری این کشور براثر شیوع کرونا در سال جاری میلادی (۲۰۲۰) به دو میلیارد دلار می‌رسد.

ایلنا: شورای امنیت سازمان ملل روز سه‌شنبه تلاش‌ها برای صادرات نفت خام و فرآورده‌های نفتی از لیبی به صورت غیرقانونی را از سوی سازمان‌های غیروابسته به دولت وفاق ملی این کشور محکوم کرد.

ایرنا: یک مقام ارشد چین ضمن حمایت از تلاش‌های اندونزی و تونس برای تدوین پیش‌نویس یک قطعنامه جدید درباره موضوع خاورمیانه گفت: صدای فلسطین در طرح معامله قرن آمریکا و اسرائیل شنیده نشده است.

ایلنا: فرماندهی عملیات بغداد اعلام کرد که نیروهای امنیتی مسیر ابو نواس-خیابان الرشید را بازگشایی کردند.

فارس: محمد توفیق علاوی مامور تشکیل کابینه عراق در حالی رویکرد انتصاب شخصیت‌هایی مستقل و غیرحزبی برای کابینه را پیش گرفته است که گروه‌های سیاسی و کُردها در حال تهدید او برای تحمیل خواسته‌هایشان هستند.

ایسنا: روزنامه وال‌استریت ژورنال گزارش کرده است که بنیانگذار شرکت پیمانکار نظامی «آکادمی» (Academi) که پیشتر «بلک‌واتر» (Blackwater) خوانده می‌شد و متحد ترامپ نیز است، از سوی وزارت دادگستری آمریکا به دلیل روابطش با روسیه و نقض احتمالی قوانین صادراتی آمریکا با اعلام جرم روبه‌رو است.

فارس: «حمد بن عیسی آل خلیفه» شاه بحرین در حکمی رسمی «عبداللطیف بن راشد الزیانی» را به عنوان وزیر خارجه جدید این کشور منصوب کرد.

فارس: ارتش سوریه بعد از ظهر روز سه‌شنبه گذشته روستاهای «خان العسل» و «کفرنوران» را در غرب استان حلب از تروریست‌ها پس گرفت.

ایسنا: دبیرکل سازمان ملل در جلسه شورای امنیت بر پایبندی این سازمان به راهکار تشکیل دو کشوری بر اساس قطعنامه‌های بین‌المللی و در مرزهای ۱۹۶۷ تاکید کرد.

ایلنا: «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، گفت که ممکن است طی سفرش به هند در اواخر ماه جاری میلادی، توافقی تجاری با این کشور امضا کند.

ایرنا: «رابرت اوبرین» مشاور امنیت ملی کاخ سفید از آمادگی مشروط رئیس‌جمهوری آمریکا برای نشست دوباره با رهبر کره شمالی خبر داد.

ایلنا: یک مقام بلندپایه سودانی گفت که این کشور، «عمر البشیر» رئیس‌جمهوری سابق را به دادگاه کیفری بین‌المللی تحویل می‌دهد.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها