شناسه خبر : 34322 لینک کوتاه

بریده روزنامه‌ها (سیاسی)

ماجرای پخش موسیقی بانوان

تسنیم نوشت: عیسی کلانتری، رئیس سازمان محیط زیست در ویدئویی عنوان کرد: بنده وزیر کشاورزی کابینه بودم. ایشان (خاتمی) از حضرت امام (ره) مستقیماً برای خود من در دولت نقل کردند که حضرت امام به من دستور دادند شما چرا از آواز خواندن خانم‌ها استفاده نمی‌کنید؟ به‌صورت تک‌خوانی نه، به‌صورت گروهی. اما خاتمی در مطلبی در کانال شخصی خود اظهارات کلانتری را رد کرد و نوشت: صحبت‌های جناب کلانتری در باب آوازخوانی زنان بی‌اساس است. موضوع از این قرار است که مدیرکل محترم ارشاد یکی از استان‌ها، استفتایی از حضرت امام کرده بود که همخوانی زنان (و شنیدن مردان) حکمش چیست؟ امام نوشتند اگر فسادی بر آن مترتب نباشد اشکالی ندارد.

احتمال بازگشت سیروس عسگری به ایران

ایسنا نوشت: خبرگزاری رویترز در گزارشی مدعی شد که قرار است آمریکا سیروس عسگری، دانشمند ایرانی را که از اتهام دزدی اسرار تجاری تبرئه شده بود، پس از تعیین گواهی پزشکی به ایران بازگرداند. رویترز در ادامه نوشت: عسگری ممکن است بخشی از یک تبادل نادر زندانیان میان ایران و آمریکا باشد. منابع ایرانی به رویترز گفته‌اند که تهران آماده است در این تبادل مشارکت کند. گزارش رویترز همچنین مطرح کرد: سخنگوی اداره اجرایی مهاجرت و امور گمرکی آمریکا از ارائه بازه زمانی مشخص خودداری کرد اما تأیید کرد که این نهاد قرار است وقتی عسگری از نظر پزشکی گواهی سفر داشت، این انتقال از کشور را انجام دهد.

به‌زودی برجام را تقدیس می‌کنند

جمهوری اسلامی در واکنش به اظهارات مصطفی میرسلیم نوشت: نمی‌توان از یک‌طرف گفت تحریم‌ها ظالمانه‌اند و از طرف دیگر از آنها تمجید کرد. پذیرش برجام در زمان انعقاد، یک اقدام صحیح و منطبق بر مصالح کشور و ملت بود. برجام، نه ترکمانچای است و نه فتح‌الفتوح، ولی چیزی بود که منافع ملی و مصالح عمومی ایجاب می‌کرد امضا شود. ترامپ با فشارهای صهیونیست‌ها و ارتجاع عرب از برجام خارج شد و البته عده‌ای هم در داخل ایران به روند این خروج کمک کردند، همان کسانی که اگر قدرت اجرایی را هم قبضه کنند، علاوه بر اینکه برجام را تقدیس خواهند کرد، موانع تصویب FATF را هم برطرف خواهند ساخت.

نقد تند به محمود کریمی

فرارو نوشت: به دنبال پخش یک مداحی از حاج محمود کریمی در شبکه دوم سیما، مصطفی کواکبیان، نماینده تهران، در نشست علنی مجلس گفت: صداوسیما نباید هر موضوع موهنی را به نام مداحی و روضه‌خوانی از تلویزیون پخش کند کمااینکه به تازگی در یکی از مداحی‌ها مطالب شائبه‌انگیزی را مطرح کردند. بنابراین از دستگاه‌های نظارتی می‌خواهیم بر عملکرد مداحان نظارت کنند. محمود کریمی در این مداحی که به‌صورت زنده از شبکه دوم سیما پخش می‌شد گفته بود که فردی به نام خسرو در حالت مستی به خیال خود با امام معصوم (ع) تخته‌نرد بازی کرده و دو کیسه برنج به ایشان باخته و این کیسه‌ها را به هیات محل داده است.

دراین پرونده بخوانید ...