شناسه خبر : 33273 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (سیاسی)

خبرآنلاین: توئیتر، حساب کاربری دفتر مقام معظم رهبری را مسدود کرد.

فارس: حسن روحانی رئیس‌جمهور اظهار کرد: معتقدم آمریکا باید پاسخ اصلی خود را از ملت‌های منطقه دریافت کند؛ آنها دست سردار سلیمانی عزیز ما را در این جنایت قطع کردند؛ انتقامش این است که پای آمریکا را از این منطقه بریده و قطع کنیم.

 تسنیم: لیندسی گراهام، سناتور جمهوریخواه و متحد ترامپ، در واکنش به حمله انتقام‌جویانه ایران خواستار عدم واکنش آمریکا به حمله ایران شد.

خبرآنلاین: وزیر ارتباطات در توئیتی خطاب به آمریکایی‌ها نوشت: از منطقه ما گم‌شید بیرون.

مهر: معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا گفت: آمریکایی‌ها دست به حماقت دیگری بزنند، بایستی تمامی پایگاه‌های آنها و تمامی طول و عرض جغرافیایی رژیم صهیونیستی را در معرض خطر ببینند.

تسنیم: امیر حاتمی وزیر دفاع درباره حمله موشکی سپاه به پایگاه عین‌الاسد گفت: این یک انتقام سخت بود. در این حملات یک پایگاه مهم آمریکایی که خودشان گفتند هزینه‌های زیادی در آن انجام داده‌اند، برای اولین‌بار بعد از تاریخ جنگ جهانی دوم مورد هدف قرار گرفت و درس بزرگی برای ایالات‌متحده بود. اقدامات بعدی ما متناسب با رفتار آمریکا خواهد بود.

خبرآنلاین: ارتش جمهوری اسلامی ایران در بیانیه‌ای در حمایت از پاسخ قاطعانه سپاه در انهدام پایگاه عین‌الاسد آمریکا تاکید کرد: در صورت شرارت مجدد دشمن، سیلی ملت ایران به مشتی کوبنده تبدیل خواهد شد.

ایرنا: احمدرضا پوردستان رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: در صورت تداوم شرارت آمریکایی‌ها، پاسخ‌های کوبنده‌تر ادامه خواهد داشت.

مهر: علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پاسخ خون سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی، فرار نیروهای آمریکایی از منطقه است.

ایلنا: محمدنعیم امینی‌فرد، نماینده ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ظهر روز یکشنبه ۱۵ دی در اثر تصادف یک دستگاه خودرو سوزوکی با یک دستگاه پراید در محور زاهدان‌-‌خاش جان خود را از دست داد.

خبرآنلاین: سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی طی پیامی در بازخورد به تهدیدات رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص حمله به ۵۲ مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران گفت که این تهدیدها از موضع یک فرد شکست‌خورده و مضطرب است و مبنای عاقلانه ندارد.

ایسنا: علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی اظهار کرد:‌ آمریکایی‌ها و غربی‌ها خواهند فهمید که «سلیمانی شهید» خطرناک‌تر از «سلیمانی زنده» است.

دراین پرونده بخوانید ...