شناسه خبر : 27969 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

باشگاه‌خبرنگاران: معاون اول قوه قضائیه در خصوص پاسخ بانک مرکزی به استعلام قوه قضائیه در خصوص باند سلطان سکه گفت: بر اساس نامه دوم مرداد بانک مرکزی، بیش از ۱۵۹ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار به این فرد ارز داده شده است. این در حالی است که به این فرد بیش از ۵۱ میلیون یورو هم داده شده است. هنوز بانک مرکزی به همه سوالات ما در خصوص پرونده این فرد پاسخی نداده است.

ایرنا: رئیس مرکز ملی فرش، اقدام آمریکا در قرار دادن فرش دستباف ایران در فهرست تحریم‌ها را مغایر با پروتکل‌های جهانی عنوان کرد و از اقامه دعوی علیه این اقدام رئیس‌جمهوری آمریکا در مجامع بین‌المللی خبر داد.

ایسنا: حجم صادرات گوشت از آستاراخان روسیه به ایران در نیمه اول سال ۲۰۱۸ میلادی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته چهار برابر شده است.

تسنیم نوشت: مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: شایعات مبنی بر افزایش قیمت حامل‌های انرژی در کشور بی‌اساس است.

عصرایران: بیژن نامدارزنگنه وزیر نفت، به منظور بهره‌گیری بهتر از ظرفیت‌های مدیریتی در سطوح مختلف، محدودیت چهارساله برای عهده‌داری یک سمت را ابلاغ کرد.

ایلنا: طیبه سیاوشی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با اشاره به تغییرات احتمالی کابینه گفت: در مجلس در خصوص آقای طیب‌نیا خبرهای خوشی رسید و مطرح شد که ایشان قرار است به کابینه بیایند. این سمت یا برای سازمان برنامه و بودجه است یا وزارت اقتصاد که دقیق نمی‌دانم.

ایلنا: رئیس اتاق بازرگانی ایران و ترکیه گفت: آمارهای غیررسمی حکایت از این دارد که از ابتدای امسال هزار واحد ساختمانی اعم از آپارتمان و ویلا توسط ایرانیان در ترکیه خریداری شده که متوسط قیمت آنها 160 هزار دلار بوده و در شهرهای مختلف ترکیه قرار دارند.

خبر آنلاین: بر اساس رتبه‌بندی بلومبرگ، ونزوئلا با 10 سنت و ایران به همراه کویت، نیجریه و مصر با 50 سنت جایگاه‌های نخست و دوم رده‌بندی کشورها از نظر قیمت بنزین را به خود اختصاص داده‌اند.

ایسنا: صادق نجفی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: واردات یک هزار و 400 قلم کالا که مشابه آنها در داخل تولید می‌شود با هدف حمایت از تولیدکنندگان و کنترل ارز ممنوع شد.

ایلنا: وزیر دارایی فرانسه گفت: امیدوارم که آمریکا به ما اجازه ارسال هواپیماهای «ای‌تی‌آر» به ایران را بدهد. هشت هواپیما قرار است قبل از ششم آگوست به ایران ارسال شود.

دراین پرونده بخوانید ...