شناسه خبر : 29875 لینک کوتاه

باخبرگزاری‌ها (اجتماعی)

ایسنا: معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از پیگیری وضعیت حدود ۱۹ هزار کودک بازمانده از تحصیل از سوی سازمان بهزیستی خبر داد و گفت: بر اساس بررسی‌های انجام‌شده حدود ۲۴۰۰ کودک به دلیل فقر و حدود ۱۶ هزار کودک به دلیل معلولیت، از تحصیل بازمانده بودند.

صدا‌و‌سیما: محمد شکرچی‌زاده، معاون وزیر راه و شهرسازی، گفت: پنج بیمارستان و ۱۰۰ برج ۱۲طبقه در مناطقی از تهران که بر روی گسل زلزله است ساخته شده است.

فارس: علی‌اکبر محزون، مدیرکل دفتر جمعیت نیروی کار مرکز آمار ایران و مدیرکل سابق اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور، گفت: 13 میلیون نفر مجرد داریم که از این میان ۲۲۰ هزار مجرد قطعی و ۹ میلیون و ۷۶۹ هزار نفر در سن متعارف ازدواج در کشور هستند.

مهر: مدیرعامل انجمن دیابت ایران از ابتلای پنج میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در کشور به بیماری دیابت خبر داد و گفت: هشت میلیون نفر نیز در معرض ابتلا به دیابت قرار دارند.

ایسنا: سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از شهادت یکی از آتش‌نشانان به نام سیداحسان جامعی در حین عملیات اطفای حریق در یک انبار کالا در محدوده جاده خاوران خبر داد.

ایرنا: مدیرکل مشارکت‌های مردمی و توانمندسازی بهزیستی کشور گفت: جاده‌ها سالانه 20 هزار کشته تحویل می‌دهند؛ یعنی دو برابر کشته‌های جنگ تحمیلی، اما شرکت‌های خودروساز داخلی که بیشترین تلفات مربوط به تولیدات آنهاست، هیچ مسوولیتی نپذیرفته‌اند.

مهر: محسن حیدری، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، گفت: انتقال آب کارون به اصفهان غیرقانونی و غیرمنصفانه است و ما با تمام قدرت در مقابل این کار غیرقانونی ایستاده‌ایم. در بحث انتقال آب آنچه قانونی برای مصارف آب شرب است و تا حد مصارف شرب هیچ اشکالی ندارد اما آن چیزی که اتفاق افتاده ۱۰ برابر مصرف آب شرب است.

ایسنا: احمد عزتیان، مدیر برنامه بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، گفت: در استان سیستان و بلوچستان ۱۲ هزار کودک دچار سوءتغذیه هستند. محروم‌ترین حوزه جغرافیایی کشور از لحاظ سوءتغذیه، فقر آهن و کوتاهی قد شش شهرستان دلگان، فنوج، ایرانشهر، نیکشهر، قصرقند و سرباز است.

ایلنا: رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از ترخیص پنج زن معتاد متجاهر مبتلا به «اچ‌آی‌وی» به دلیل نبودِ محلی برای نگهداری آنان خبر داد و گفت: از میان حدود 190 زن معتاد متجاهر تحویل داده‌شده به بهزیستی، حدود چهل نفر طی آتش‌سوزی مرکز ورامین گریخته‌اند.

دراین پرونده بخوانید ...