شناسه خبر : 34026 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اجتماعی)

ایرنا: نایب‌رئیس انجمن راینولوژی ایران گفت: به جز نابویایی که اکنون یکی از علائم مهم تشخیص ابتلا به کروناست باید به علائم دیگری مانند سردرد، سرگیجه، اختلالات خلقی، اختلال خواب و اختلالات بینایی نیز در افراد مشکوک به کرونا توجه کرد.

ایسنا: سخنگوی سازمان انتقال خون کشور اعلام کرد که در حال حاضر اولویت ما اهدای خون افراد دارای گروه‌های خونی منفی است.

ایرنا: سردار محمدرضا مقیمی گفت: طرح تشدید مبارزه با احتکار و قاچاق کالاهای بهداشتی در سطح کشور، رصد اطلاعاتی مبدا و مقصد کالاهای بهداشتی همچنان ادامه داشته و در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی قرار دارد.

تسنیم: معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی شهر تهران از آمادگی ارائه خدمات مرکز جامع خدمات مشاوره‌ای ۱۴۸۰ به‌صورت رایگان از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به خانواده‌ها درباره موضوعات مختلف اعم از استرس، اضطراب ناشی از کرونا و... خبر داد.

ایسنا: هانیه غفاری عضو هیات علمی دانشکده منابع طبیعی دانشگاه با اشاره به اینکه تمام پنج گونه لاک‌پشت دریایی موجود در کشور در خطر انقراض قرار دارند، تاکید کرد:‌ انسان دلیل اصلی تهدید لاک‌پشت‌های دریایی است و آلودگی‌های نفتی و تخریب و توسعه سواحلی که محل تخم‌گذاری این لاک‌پشت‌هاست باعث تهدید آنها می‌شود.

فارس: فرمانده انتظامی پایتخت از انهدام باند بزرگ و بین‌المللی قاچاق مواد مخدر و کشف بیش از یک تن مواد مخدر خبر داد.

ایرنا: اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه از نهایی شدن دستورالعمل فعالیت بخش‌های مختلف قضایی در ایام دورکاری به دلیل شیوع کرونا خبر داد و تاکید کرد که با اجرای این شیوه‌نامه، تحول مهمی در توسعه نظام قضایی الکترونیک رخ می‌دهد.

فارس: غلامحسین محمدی مشاور شهردار تهران در پستی توئیتری نوشت: نتایج نظرسنجی اخیر شهرداری تهران و ایسپا حاکی از افزایش رضایت شهروندان از عملکرد شهرداری تهران در مقابله با اپیدمی کرونا طی سه هفته گذشته است.

تسنیم: سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور گفت: ۲۷ هزار و ۳۹ نفر از مبتلایان به کرونا بهبود یافتند؛ مجموع جان‌باختگان این بیماری در کشور به ۳۸۷۲ مورد رسید.

ایرنا: مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از ابلاغ طرح الزام فاصله‌گذاری اجتماعی و سلامت محیط کار در ناوگان تاکسیرانی شهری کشور خبر داد و گفت: رانندگان موظف‌اند در تاکسی‌ها حداکثر سه نفر مسافر سوار کنند.

فارس: معاون اجتماعی شهردار تهران گفته است بر اساس آخرین نظرسنجی‌های انجام‌شده یک‌سوم مردم تهران نگران معاش خود هستند.

دراین پرونده بخوانید ...