شناسه خبر : 17935 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

نگرانی از افشای تخلفات اقتصادی دولت قبل
index:1|width:40|height:20|align:right در سرمقاله خود نوشت: اخیراً معاون اول رئیس‌جمهور گفته است: «۱۰۰ میلیارد دلار از محل واگذاری‌های انجام‌شده در دولت گذشته معلوم نیست، کجاست؟»... جناب آقای رحمانی‌فضلی، رئیس دیوان محاسبات کشور، در هشت‌ساله دولت‌های نهم و دهم بوده و اکنون دو سال است وزیر کشور دولت یازدهم است. چگونه ممکن است از کشف اعجاب‌آمیز معاون اول رئیس‌جمهور بی‌اطلاع باشد؟ ... کافی بود آقای جهانگیری قبل از این ادعا با وزیر محترم کشور در مورد «این مبلغ کجاست» گفت‌وگو می‌کرد تا جواب مقتضی را دریافت می‌کرد... مردم از خود سوال می‌کنند فایده این سیاه‌نمایی‌ها از گذشته چیست؟ ... کوچک ‌کردن دولت گذشته با انتشار اخبار خلاف واقع، بررسی نشده و...، دولت جدید را بزرگ نمی‌کند. فایده‌ای هم بر این سیاه‌نمایی مترتب نیست.

آزادی ‌بیان چه فایده دارد؟
index:2|width:40|height:20|align:right به نقل از جعفر شجونی از اعضای جامعه روحانیت نوشت: «... آزادی بیان چه فایده دارد؟ من می‌گویم مردم را از دست انقلاب گرفتید، می‌گویید آزادی بیان؟ سابق تلفن ما را کنترل می‌کردند و برای حرف‌های در گوشی می‌گرفتند. الان برو داخل مسجد و دانشگاه فریاد بزن هیچ‌کس با تو کاری ندارد. ولی این آزادی بیان درد کشور را حل نمی‌کند. درد کشور رشوه‌خواری و فامیل‌بازی است. این چیزها مملکت را آباد نمی‌کند. مملکت را برنامه و تولید آباد می‌کند... حرف‌هایشان را بزنند یا نه چه تاثیری دارد. دولت آمده کلید نشان داده که ارزانی بیاورد اما گرانی ایجاد کرده است. می‌خواهیم از نظر آزادی بیان دولت را نقد کنیم... آن آقا اگر مشایی داشت این یکی (روحانی) دو تا مشایی دارد... ما که نان‌خور احمدی‌نژاد نبودیم... ما موقع احمدی‌نژاد هم تایید کردیم و هم انتقاد.»

روحانی تنهاست
index:3|width:40|height:20|align:right در یادداشتی به قلم سعید لیلاز نوشت: «کسانی که با روحانی نبودند و پایمردی در دوره قبل نکردند، الان خود را شریک می‌دانند... دو سال پیش پیش‌بینی کرده بودم و اکنون مهندس ترکان خبر از تحقق آن می‌دهد. برای اینکه در تمام تحرکات اجتماعی که بعد از یک دوران سختی پدید می‌آید، این اتفاق طبیعی است که کسانی که رنج اصلی را تحمل کردند، کنار زده می‌شوند و فرصت‌طلبان کار را به بیراهه می‌برند... مصداق اینکه روحانی واقعاً تنهاست، برخلاف آن چیزی که در مورد رئیس دولت اصلاحات اتفاق افتاد. به‌گونه‌ای که در نشست مطبوعاتی اخیرشان به مقدار کافی اطلاعات و ارقام یا داده‌های درست در اختیارشان نبود که بتواند از عملکرد خود دفاع کند. ... مجاهدان روز شنبه معمولاً بین دو صندلی هم‌زمان می‌نشینند و همیشه نیم‌نگاهی هم به جناح مقابل دارند.

ماموریت اصلی سپاه، دفاعی و امنیتی نیست
index:4|width:40|height:20|align:right نوشت: محمدعلی جعفری در همایش روحانیون شاغل در سپاه گفت: اقتدار انقلاب در بعد بیرونی آن است، اما نباید از بعد داخلی آن غافل شویم... بعد خارجی انقلاب در حال پیشرفت است و انقلاب اسلامی به دستاوردهای قابل توجهی در ورای مرزهای خود دست یافته اما این انقلاب در داخل غریب و مظلوم است... هر چه سپاه در ابعاد ایمانی و اعتقادی قوی‌تر باشد در ایفای نقش خود بهتر ظاهر خواهد شد... طبق فرمایش مقام معظم رهبری ماموریت اصلی سپاه، دفاعی و امنیتی نیست، بلکه وظیفه درجه‌ دو سپاه فعالیت در این زمینه است. حتی اگر وظیفه ما ماموریت‌های دفاعی و امنیتی باشد باید بسته به شرایط و تهدید خودمان را به‌روز کنیم.... وظیفه اصلی دفاعی، امنیتی و نظامی نیست بلکه از جنس تهدیدات نرم است.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها