شناسه خبر : 42306 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

با حضور رئیس سازمان صمت استان کرمانشاه صورت گرفت؛

راه اندازی فاز سوم توسعه کاشی بیستون

به گزارش واحد رسانه کارخانه کاشی بیستون، فاز سوم طرح توسعه ی کاشی بیستون با حضور رئیس مرکز سرمایه انسانی وزارت صمت به بهره برداری رسید.

راه اندازی فاز سوم توسعه کاشی بیستون

 این واحد تولیدی با ظرفیت 20 هزار مترمربع در روز انواع کاشی و اسلب سرامیک شامل نانوپولیش تولید و روانه بازار مصرف می نماید.

 بر همین اساس جلال فتوحی مدیرعامل این واحد تولیدی می گوید 450 نفر در این مجموعه مشغول به کار هستند و تولیدات این کارخانه به کشورهای حوزه ی خلیج فارس، عراق، افغانستان و کشورهای اروپایی صادر می شود.

کاشی سرامیک

ایشان افزود: فاز 3 طرح توسعه کارخانه کاشی و سرامیک اجرا گردید و انشاالله در سال آینده بتوانیم فاز 4 و 5 را هم افتتاح نماییم.

گفتنی است برای بهره برداری از این واحد تولیدی 115 میلیارد تومان هزینه شده است. همچنین زنجیره ی سنگ لاشه ی تولیدی قطعات بتنی در شهرستان هرسین هم به بهره برداری رسید.

رئیس سازمان صمت استان کرمانشاه ضمن تقدیر و تشکر از مدیریت کارخانه کاشی بیستون به جهت ایجاد اشتغال و بهره گیری از نیروهای بومی گفت: امسال 20 واحد تولیدی راکد تا پایان سال احیا می شود و این واحدهای تولیدی را بر اساس دستور مقام عالی وزارت باید تا پایان سال به چرخه ی تولید برگردانیم. همچنین تا به امروز 10 واحد تولیدی احیا شده و درصدد هستیم 40 واحد تولیدی دیگرهم ظرفیتشان را به بالای 50 درصد برسانیم. "

کارخانه کاشی و سرامیک

معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت قرارگاه ملی اشتغال به بهره برداری می رسد.

وی افزود: در این قرارگاه 6 بسته در حوزه های مختلف تامین مالی، وضع زیرساخت، رفع موانع و مشوقه های سرمایه گذاری و سایر حوزه ها آماده کرده ایم که انشالله بتوانیم امتیاز خوبی برای حوزه اشتغال و اقتصاد استان از قرارگاه ملی اشتغال دریافت کنیم.