شناسه خبر : 32631 لینک کوتاه

بریده روزنامه‌ها (بین‌الملل)

ترامپ: اگر به نفع آمریکا باشد، با دیکتاتورها هم دیدار می‌کنم

ایسنا نوشت: رئیس‌جمهوری آمریکا گفته است؛ اگر دیدار با هر کدام از رهبران خارجی شامل دیکتاتورها برای کشورش سودمند باشد، حاضر است چنین کاری انجام دهد. دونالد ترامپ گفت: با تمامی رهبران کشورهایی که می‌آیند، شامل پادشاهان، ملکه‌ها، نخست‌وزیران، روسای جمهوری و دیکتاتورها دیدار می‌کنم. دیکتاتورها هم مشکلی ندارند. بیایید. هرچه برای ایالات متحده خوب باشد! می‌خواهیم به مردم خودمان کمک کنیم. این اظهارات در شرایطی مطرح می‌شود که ترامپ در گردهمایی مدیران و رهبران کسب‌وکار وال‌استریت در منهتن مدعی شد، رهبران خارجی برای تبریک به او بابت وضعیت اقتصادی آمریکا مراجعه می‌کنند. اظهارات او درباره ملاقات با دیکتاتورها، همزمان با دیدار رجب طیب اردوغان،‌ رئیس‌جمهوری ترکیه جالب توجه بوده است.

حمایت مجدد مجلس نمایندگان از استیضاح ترامپ

خبرگزاری فارس نوشت: رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا بار دیگر از استیضاح دونالد ترامپ حمایت کرده است. آدام شیف رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا گفت: ارزش دارد تحقیقات مربوط به استیضاح ترامپ دنبال شود، فارغ از اینکه این استیضاح با موفقیت منجر به برکناری ترامپ شود یا نه. وی افزود: اگر استیضاح مانع از بدرفتاری‌های رئیس‌جمهور شود، آنگاه ممکن است موجب برخی تغییرات در رفتار وی شود، حتی اگر استیضاح با حمایت و موافقت سنا روبه‌رو نشود. ولی بر اساس آنچه شاهدان پرونده تاکنون گفته‌اند، چند اتهام مجرمانه مطرح شده است از جمله، رشوه. اتهامات اصلی علیه رئیس‌جمهور این است که وی به دنبال دخالت خارجی در انتخابات آمریکا بوده است.

ورود ناو جنگی آمریکا به تنگه تایوان و واکنش چین

ایرنا نوشت: یک فروند ناو جنگی غول‌پیکر آمریکا موسوم به یواس اس چنسلور برای نهمین‌بار در حالی وارد تنگه تایوان شد که پکن این اقدام را یک حرکت تحریک‌آمیز توصیف کرده است. روزنامه ساوت چاینا گزارش داد: هفته‌ها پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری تایوان این اقدام نظامیان آمریکا احتمالاً توسط پکن تحریک‌آمیز تلقی می‌شود. واشنگتن تعداد ورود و خروج ناوهای خود را به این تنگه استراتژیک که حیاط خلوت پکن نیز محسوب می‌شود، افزایش داده است که تایپه از آن به عنوان نشانه‌ای از حمایت روزافزون استقبال می‌کند. این ناو که دارای موشک‌انداز هدایت‌شونده موشکی است از روز سه‌شنبه هفته پیش در این تنگه قرار گرفته است.

ادامه برکناری شهردارها در ترکیه

ایلنا نوشت: ترکیه چهار شهردار عضو حزب دموکراتیک خلق‌ها را برکنار کرد. با احتساب این چهار نفر، شمار شهردارانی که پس از انتخابات شهرداری‌ها از سمت خود برکنار شده‌اند به ۲۰ نفر رسیده است. «رجب طیب اردوغان»،‌ رئیس‌جمهوری ترکیه، و دولتش حزب دموکراتیک خلق‌ها را به ارتباط با حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) متهم می‌کند. این در حالی است که حزب دموکراتیک خلق‌ها این اتهام‌ها را بی‌اساس می‌داند. وزارت کشور ترکیه دو فرماندار محلی را جایگزین شهرداران دو منطقه در دیاربکر کرده است که بزرگ‌ترین شهر در مناطق کردنشین این کشور در جنوب شرقی به حساب می‌آید. ترکیه یک ماه پیش در حمله به شمال سوریه با کردهای سوریه درگیر شد که این تصمیم در آنکارا با انتقادهایی مواجه شد.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها