شناسه خبر : 34023 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (بین‌الملل)

ایسنا: پارلمان ترکیه درباره آزادی زندانیان و با هدف کاهش تعداد زندانی‌ها و حفاظت از بازداشتی‌ها در مقابل ویروس کرونا تشکیل جلسه داد اما منتقدان عدم آزادی محکومان تروریستی در سرکوب‌های پساکودتای ۲۰۱۶ در ترکیه را به شدت مورد انتقاد قرار دادند.

ایرنا: مقام‌های مهاجرت آمریکا در هفته‌های گذشته و تحت مقررات جدیدی به منظور محدود کردن شیوه ویروس کرونا در ایالات متحده، حدود ۴۰۰ کودک مهاجر در مرز آمریکا-مکزیک را به کشورشان بازگردانده‌اند.

ایلنا: احزاب سنی در پارلمان عراق با گزینه پیشنهادی شیعیان برای نخست‌وزیری این کشور موافقت کردند. علاوه بر احزاب سنی، کُردهای عراق نیز با نامزدی «مصطفی الکاظمی» رئیس دستگاه اطلاعات عراق برای نخست‌وزیری این کشور موافقت کرده‌اند.

فارس: در حالی که رسانه‌های رژیم صهیونیستی از توافق دو حزب لیکود به رهبری «بنیامین نتانیاهو» و حزب آبی و سفید به رهبری «بنی گانتز» خبر داده بودند اما گویا بار دیگر اختلافات تشدید شد و تشکیل کابینه جدید با ابهام روبه‌رو شده است.

ایسنا: سخنگوی گردان‌های حزب‌الله عراق در سخنانی به آمریکا هشدار داد که صبر مقاومت را آزمایش نکند و نیروهایش را از عراق خارج کند.

ایلنا: دادگاه خانواده دوبی اعلام کرد که در چارچوب تدابیر مقابله با ویروس کرونا، ثبت ازدواج و طلاق در این شهر تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

ایرنا: ساکنان یکی از روستاهای سوریه با حمایت نیروهای ارتش این کشور مانع ورود نیروهای اشغالگر آمریکایی به این روستا شدند و آنها را مجبور به عقب‌نشینی کردند.

ایسنا: نخست‌وزیر کانادا گفت: کشورش به تلاش برای متقاعد کردن آمریکا برای قطع جلوگیری‌هایش از صادرات محموله‌های کالاهای پزشکی مخصوص مبارزه با شیوع ویروس کرونا ادامه می‌دهد.

ایرنا:  عوارض کرونا در زمینه افزایش خشونت‌های خانگی و بیشتر علیه زنان در جامعه لبنان نیز خود را نمایان ساخت و رئیس کمیته زنان و کودکان مجلس این کشور از افزایش این پدیده سخن گفت.

ایلنا: سخنگوی کاخ سفید از سمت خود کناره‌گیری کرد. سی‌ان‌ان گزارش کرده که گریشام بناست به‌عنوان رئیس کارکنان «ملانیا ترامپ»، همسر ترامپ مشغول به‌کار شود. گریشام از اول جولای ۲۰۱۹ به‌عنوان سخنگوی کاخ سفید مشغول به کار بود.

ایسنا: وزیر امور خارجه آمریکا مدعی است، روند صلح در افغانستان از زمان سفر او به شهر کابل در ماه گذشته میلادی برای پایان بخشیدن به اختلافات شاهد پیشرفت بوده است.

فارس: حماس درخواست نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای گفت‌وگو درباره مبادله اسرا با غزه را پروپاگاندای رسانه‌ای توصیف کرد و گفت نهایت دغدغه نتانیاهو پس‌گیری اسرای صهیونیست است.

دراین پرونده بخوانید ...