شناسه خبر : 31487 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (سیاسی)

مصائب نفت‌فروشی

اعتماد نوشت: در کمتر از یک دهه گذشته ایران دو بار تحریم شد. با توجه به شدت تحریم سال‌های 90 و 91‌، باید برای گذار از اقتصاد وابسته به نفت و فروش سنتی نفت راهکارهای جدی‌تری اندیشیده می‌شد. راه‌حل‌هایی مانند فروش نفت در بورس انرژی راهکاری موفق آن هم در شرایط تحریم نیست. نمونه این مدعا در بی‌مشتری ماندن عرضه‌های نفت در بورس انرژی است. تهاتر نفت در برابر اجرای پروژه‌ها نیز انگیزه‌ها را کاهش می‌دهد. برای گذار از شرایط سخت تحریم باید برنامه‌ریزی و سیاستگذاری میان‌مدت داشت. دیپلماسی فعال و توجه به ظرفیت کشورهای همسایه برای افزایش مراودات انرژی و ایجاد تخفیف برای فروش محصولات نفتی نسبت به راهکارهای دیگر، موفقیت بیشتری خواهد داشت.

برای کسی فرش قرمز پهن نمی‌کنیم

ایرنا  نوشت: عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، درباره اظهارات یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب مبنی بر لزوم تأیید صلاحیت ۸۰ درصد فعالان اصلاح‌طلب گفت: ملاک شورای نگهبان مر قانون است. شورای نگهبان نه ورود کسی را تضمین می‌کند و نه برای کسی فرش قرمز پهن می‌کند. سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه عده‌ای اعلام کردند باید با شورای نگهبان برای تایید صلاحیت‌ها وارد لابی شویم، گفت: گوش ما برای شنیدن راهکارها و پیشنهاد‌ها باز است و فرقی نمی‌کند که این پیشنهاد‌ها از چه گروه و جناحی باشد. رفت‌و‌آمدها از قدیم وجود داشته الان هم وجود دارد اما نسبت به باج‌خواهی و زیاده‌خواهی و لابی‌ها گوش‌های ما ناشنوا خواهد بود.

روایت منتجب‌نیا از دیدار با رهبری

خبرآنلاین به نقل از رسول منتجب‌نیا، قائم‌مقام سابق حزب اعتماد ملی، نوشت: متاسفانه از سال ۸۸ ارتباط اصلاح‌طلبان و رهبری ضعیف شد. لازم بود این ارتباط دوباره پیوند بخورد. البته خیلی‌ها تلاش کردند اما موفق نشدند. ما تلاش کردیم و توفیق نصیب شد و اجازه دادند یک دیدار خصوصی شکل بگیرد. مطالبی به نفع جامعه و اصلاح‌طلبان مطرح کردیم. به دنبال آن قرار شد ملاقات‌های دیگری داشته باشیم اما ارتباط خیلی پررنگ نیست. رهبری اجازه دادند نامه‌ها و مکاتباتی بنویسیم و حتی اعتراض کنیم. همین که ایشان نامه‌های ما را بخوانند حتی اگر جوابی هم دریافت نشود، کافی است و امتیازی برای اصلاح‌طلبان است. تسهیلاتی که برای محصوران صورت گرفته به دنبال همین دیدار بوده است.

نمی‌توانم اسم بابک زنجانی را رها کنم

خبرگزاری فارس به نقل از بیژن زنگنه، وزیر نفت، نوشت: بارها گفته‌ام تا زمانی‌که هستم در امانت مردم که در دستم است، خیانت نمی‌کنم. هر وقت اسم بابک زنجانی را می‌آورم، دو هفته در مطبوعات به ما حمله می‌شود؛ تعدادی مطبوعات جیره‌خوار بابک زنجانی و رسانه‌ها، اما من نمی‌توانم اسم وی را رها کنم. این برندِ نفت‌خواری مختص اوست و نمی‌توانم از آن بگذرم. البته عده‌ای الان به ما فحش می‌دهند که دلیلش این است که ما نمی‌گذاریم نفت کشور را ببرند، بخورند و پول آن را پس ندهند. در مقابله با افرادی که به بیت‌المال دست‌درازی می‌کنند باید به شدت برخورد شود، به‌ویژه در این شرایط که حرام‌خواری زیاد شده است و بعضی‌ها در این زمینه جسور شده‌اند.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها