شناسه خبر : 30109 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (سیاسی)

سیستم اقتصادی ادامه پهلوی است

خبرآنلاین در گفت‌وگو با غلامرضا مصباحی‌مقدم نوشت: سیستم اقتصادی ما، سیستم زمان پهلوی است؛ به معنای تفکر حاکم بر این نظام اقتصادی. یعنی کسانی مدیریت اقتصاد کشور ما را در دست داشته‌اند که از همان آبشخور تغذیه کرده‌اند. در حوزه اندیشه و نظر تغییر و تحول جدی رخ نداده. در دوره هشت‌ساله دفاع مقدس اقتصاد کشور تحت تاثیر این تفکر عمل نکرد. مردم رنج جنگ را فهمیدند اما رنج افزایش شدید قیمت‌ها را نفهمیدند. اما الان تفکر آزاد بودن قیمت‌ها بر دولت‌ها حاکم است. در شرایطی که همچنان اقتصاد ما تحت تحریم است و همچنان بیگانگان برای آن نقشه می‌کشند. مثل اینکه کسانی درست در خدمت خواسته‌های آنها در کشور ما عمل می‌کنند.

با سندسازی کسی انقلابی نمی‌شود

ایلنا به نقل از بیات زنجانی نوشت: بنده و امثال بنده که حبس کشیدیم، هیچ‌گاه این تصور را نداشتیم که بناست به قدرت برسیم و برای در قدرت قرار گرفتن نبود که مبارزه می‌کردیم. اینکه برخی از همان ایام چه خواب‌هایی می‌دیده‌اند را من نمی‌دانم ولی این را می‌فهمم که با سندسازی و امثالهم کسی را نمی‌توان انقلابی معرفی کرد. ما در کوران انقلاب و پس از انقلاب اندیشه‌های اثرگذار را از دست دادیم. حذف فیزیکی و حذف شخصیتی هر دو اتفاق افتاد. برخی شخصیت‌ها هم به جهت قرار گرفتن در اجرا، عملاً توان اثرگذاری را از دست دادند. آنهایی که در اجرا قرار می‌گیرند می‌دانند این موضوع به مرور افراد را از اثرگذاری دور می‌کند.

خبر «تشکیل شورای رهبری» اسرائیلی است

ایسنا نوشت: آیت‌الله یوسف طباطبایی‌نژاد، عضو مجلس خبرگان رهبری درباره انتشار خبری به نقل از وی پیرامون اینکه مقام معظم رهبری دستور دادند تا شورای رهبری تشکیل شود اظهار کرد: این خبر دروغ محض است و از سوی کانال تهران‌نیوز که اسرائیلی است منتشر شده بود. بنده این خبر را تکذیب کردم. بنده خودم ذاتاً با شورای رهبری هیچ‌وقت موافق نبودم. رهبر مثل ائمه که همه یک نفر بودند یکی است و حتی زمانی که امام حسن و امام حسین هردو امام بودند فرمان دست یک نفر بود، از این‌رو در تمام دنیا فرمانده و رهبر یک نفر است و اصلاً ایجاد شورای رهبری معنایی ندارد.

هم‌نوایی با مخالفان

ایرنا نوشت: سیداحمد خاتمی اعلام کرده ایران فرمول ساخت بمب اتمی را دارد. این بخش از صحبت‌های وی سبب شد برخی از رسانه‌های خارجی این بخش از سخنان او را به اظهارات بنیامین نتانیاهو ربط دهند که گفته بود ایران بعد از برجام نه‌تنها اسناد برنامه هسته‌ای‌اش برای تولید بمب اتمی را از بین نبرد بلکه مواد هسته‌ای زیادی را در تورقوزآباد مخفی کرد. حال خاتمی در واکنش به این مساله گفته سخنان بنده به این معناست که فناوری هسته‌ای بومی شده اما ایران از آن استفاده نمی‌کند. ما به صراحت می‌گوییم تولید بمب اتمی حرام است نظام اسلامی بمب اتمی تولید نمی‌کند چراکه ما با کشتار بی‌گناهان مخالفیم و حرام می‌دانیم.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها