شناسه خبر : 27653 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

تسنیم: قائم‌مقام بانک مرکزی از احتمال بازنگری نرخ سود سپرده‌ها خبر داد و گفت: با مطالعاتی که در جریان است نرخ‌های سود بانکی مورد بازنگری قرار خواهد گرفت.

مهر: وزارت راه و شهرسازی بنا دارد در قالب بسته سیاستی جدید واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر در شهرهای جدید را که به دلیل نبود آب به چرخه فروش و واگذاری وارد نشده‌اند، به قیمت کارشناسی به سازندگان واگذار کند.

مهر: گمرک ایران با صدور ابلاغیه‌ای صادرات ۱۸ قلم کالای اساسی و ضروری کشاورزی را تا اطلاع ثانوی ممنوع کرد. این کالاها ذرت، گندم، آرد، جو، جو دوسر، دانه‌های روغنی، روغن خام و پالم، یونجه، کاه و کلش، پودر ماهی و گوشت، انواع سبوس، کنجاله سویا، سایر کنجاله‌ها، تفاله‌ها، خوراک آبزیان، افزودنی خوراک آبزیان، چاودار و سورگوم است.

فارس: برخی نمایندگان مجلس از تدوین برنامه جامع تحریم‌ناپذیری ایران، تحت عنوان «برنامه فعالانه ضدتحریم» توسط مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی خبر دادند.

ایسنا: مورگان استنلی اعلام کرد قیمت‌های نفت در نیمه دوم سال به دلیل تلاش آمریکا برای حذف صادرات نفت ایران تا نوامبر، بیشتر از آنچه پیش از این تصور می‌رفت، افزایش خواهد یافت.

تسنیم: مبادلات تجاری ایران و ترکیه در پنج ماه نخست سال جاری میلادی با رشد سه‌درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به چهار میلیارد و ۵۷۵ میلیون دلار رسید.

مهر: ایران به توتال دو ماه وقت داده است تا معافیت از تحریم را از واشنگتن دریافت کند. در غیر این صورت شرکت توتال باید بهره‌برداری از میادین گازی در خلیج‌فارس را رها کند که این به معنای ۴۰ میلیون دلار ضرر است. 

ایرنا: مسعود رضوانیان‌رهقی، سرپرست سفارت ایران در دهلی‌نو هشدار داد: اگر هند نفت عربستان سعودی، آمریکا و روسیه را جایگزین نفت ایران کند، تهران نیز هند را از امتیازات ویژه نفتی خود محروم خواهد کرد.

ایسنا: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دلایل استقبال نکردن مردم از شبکه‌های داخلی به ظرفیت‌های فنی بازمی‌گردد که با افزایش کارایی می‌توان اعتماد را به مردم بازگرداند.

ایلنا: شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، در راستای بخشنامه استانداری مبنی بر کاهش مصرف انرژی، برق تعدادی از ادارات و سازمان‌های بدمصرف و پرمصرف را قطع کرد.

مهر: مدیرکل دفتر حقوقی سازمان مالیاتی عنوان کرد: کسانی که کارت بازرگانی خود را به مبلغ اندکی به دیگری واگذار می‌کنند مشمول مالیات می‌شوند.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها