شناسه خبر : 33121 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اجتماعی)

ایسنا: مجری خط 6 مترو از بازگشت آب به چشمه‌علی خبر داد. مزینانی در مورد وضعیت آب چشمه‌علی گفت: در حال حاضر آب چشمه‌علی در وضعیت مناسبی قرار دارد به گونه‌ای که بر اساس آخرین اندازه‌گیری 70 مترمکعب آب در ثانیه وارد این چشمه می‌شود.

ایلنا: فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی گفت: از مسوولان استان اردبیل خواستار اقدامات مضاعف در حوزه گمرک هستیم تا شاهد تسهیل تردد مرزنشینان دو کشور ایران و آذربایجان در مرزها باشیم.

ایرنا: دبیر شورای عالی بیمه سلامت گفت: هنوز در مورد تعرفه‌های پزشکی سال آینده تصمیمی گرفته نشده اما با توجه به رشد حدود ۱۵درصدی اعتبارات حوزه سلامت در لایحه بودجه، احتمالاً رشد تعرفه‌های پزشکی نیز در همین حدود است.

فارس: در پی بارندگی‌های اخیر در اهواز و ایجاد آب‌گرفتگی و سرریز شدن فاضلاب در شهرها و تهدید سلامت شهروندان، پرونده قضایی در دادسرای مرکز استان تشکیل و شهردار و مدیر آبفای اهواز به دادسرا احضار شدند.

مهر: قائم‌مقام سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه هر سال ۱۰ درصد به تعداد مستمری‌بگیران تامین اجتماعی افزوده می‌شود، گفت: در بخش بیمه‌های قراردادی و توافقی با افزایش مواجه بوده‌ایم.

ایسنا: معاون سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برنامه پنج‌ساله برای ریشه‌کن شدن بی‌سوادی در کشور گفت: کشور دارای دو میلیون بی‌سواد در بازه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال است. علیرضا نخعی خاطرنشان کرد: طی سرشماری حدود دو میلیون بی‌سواد بین ۱۰ تا ۴۹ سال داریم که نباید بگذریم و باید برای آنها برنامه‌ریزی کنیم.

تسنیم: وکیل مدافع محمدعلی نجفی مدعی شده که حکم هیات قضایی شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران در پرونده موکل به اتفاق آرا نیست. حمیدرضا گودرزی درباره فرجام‌خواهی نسبت به رای صادره در پرونده محمدعلی نجفی اظهار کرد: 23 آذرماه حکم به ما ابلاغ شد و طبق قانون 20 روز فرصت فرجام‌خواهی داریم و تاکنون 11 روز از این مهلت سپری شده است ضمن اینکه فرجام‌خواهی این پرونده، کار ساده‌ای نیست و نیاز به کار علمی و دقیق دارد و احتمالاً این هفته فرجام‌خواهی را تقدیم می‌کنیم.

ایلنا: فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان تهران از دستگیری پنج حفار غیرمجاز در قلعه تاریخی ادران شهرستان رباط‌کریم خبر داد. سرهنگ سیفی با بیان اینکه مشارکت اجتماعی هموطنان در معرفی حفاران و دلالان اشیای عتیقه بسیار پررنگ شده، افزود: صیانت از میراث فرهنگی در استان تهران به دلیل گستردگی و پراکندگی آثار نیازمند مشارکت همه‌جانبه هموطنان است.

دراین پرونده بخوانید ...