شناسه خبر : 30626 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (اجتماعی)

حمله این حجم ملخ در 50 سال گذشته بی‌سابقه است

ایرنا نوشت: عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط ‌زیست، گفت: «حمله ملخ با این حجم در 50 سال گذشته بی‌سابقه بوده و خسارات زیادی به جنگل‌ها و پوشش‌های گیاهی وارد می‌کند. وقتی تعداد ملخ‌ها از یک حد بیشتر شود راه مبارزه با آنها سم‌پاشی است. علت هجوم ملخ‌ها این است که در عربستان، سودان و مناطق اطراف آن رطوبت بالا رفته و از آنجا که تخم ملخ سال‌ها در زمین می‌ماند بعد از مرطوب شدن طغیان می‌کند. اگر مبارزه نکنیم تمام پوشش گیاهی را از بین می‌برند، وقتی هم مبارزه می‌کنیم مردم محلی می‌خواهند ملخ‌ها را بخورند و تقاضا دارند که سم‌پاشی نکنیم.» چندی است حجم زیادی ملخ صحرایی وارد استان‌های جنوبی مانند خوزستان و کرمان شده است.

در انتظار تصویب اعطای تابعیت ایرانی از طریق مادر

همشهری نوشت: لایحه تابعیت ایرانی فرزندان زنان دارای همسر خارجی از سوی دولت به مجلس فرستاده شده و بعد از بررسی در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در انتظار ورود به صحن مجلس برای تصویب نهایی قرار دارد. اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری با اعلام این خبر گفت:‌ «پیش از این تنها اعطای تابعیت ایرانی از پدر امکان‌پذیر بود.» معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، نیز پیش از این از تصویب لایحه تابعیت ایرانی فرزندان زنان دارای همسر خارجی در هیات دولت خبر داده و نوشته بود: زنان ایرانی دارای همسر خارجی می‌توانند برای فرزندان زیر 18 سال خود تقاضای تابعیت ایرانی کنند. این مصوبه به‌ صورت لایحه برای اصلاح قانون فعلی تابعیت به مجلس می‌رود.

استعفای سرپرست برج میلاد بر اثر فشار برخی نهادها

شهروند نوشت: سرپرست تازه معرفی‌شده برج میلاد استعفا داده است. البته این‌طور که در خبرهای غیررسمی آمد، گویا امیر آریازند 28 فروردین‌ماه استعفایش را تقدیم کرده است اما آنچه این خبر را حساس‌تر کرد، دلیل این استعفا بود. برخی از منابع غیررسمی از فشار به امیر آریازند برای استعفا خبر دادند و اعلام کردند که او دیگر نتوانسته در برابر فشارها و حاشیه‌سازی‌های برخی از نهادها مقاومت کند. محمدرضا جوادی‌یگانه، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران که با استعفای او موافقت کرده، اعلام کرد که در این مورد اظهارنظر نمی‌کند و تابع سیاست‌های شهرداری تهران است اما زهرا صدراعظم‌نوری، عضو شورای شهر تهران، گفت: «اعضای شورای شهر این موضوع را پیگیری خواهند کرد.»

ایران مال 300 میلیارد تومان جریمه شد

خبرگزاری فارس نوشت: علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران، در یک نشست خبری، در مورد تخلف ایران‌مال اظهار کرد: این پرونده بزرگ و قابل تامل است و در کمیسیون ماده ۱۰۰ مطرح شد که با توجه به مقیاس و ابعاد پروژه بررسی آن هم زمان‌بر است، کار کارشناسی جدی انجام شده است و رای کمیسیون صادر و به ‌زودی منتشر می‌شود. جریمه نقدی ایران مال حدود ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است. عمده تخلف ایران مال مربوط به حذف پارکینگ بوده است که این تخلف می‌توانست یا منجر به تامین پارکینگ شود یا به جریمه که بر اساس ارزیابی کمیسیون به دلیل بزرگ بودن مجتمع ایران مال، رای به جریمه نقدی شد و مقرر شد این میزان تامین شود.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها