شناسه خبر : 35152 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

کنکور پابرجاست

وزیر کشور: کنکور در زمان مقرر برگزار می‌شود

وزیر کشور در حاشیه نشست کمیته امنیتی انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران گفت: کنکور در موعد مقرر برگزار می‌شود. عبدالرضا رحمانی‌فضلی اظهار کرد: این نشست با شش دستور کار برگزار شد که یکی از آنها تعیین تکلیف مراسم محرم و ایام شهادت حضرت ابا عبدالله‌الحسین(ع) بود. وزیر کشور اضافه کرد: قرار شد سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت بهداشت و درمان و همه دستگاه‌های مرتبط نظرات خود را بدهند. جمع‌بندی نظرات در این نشست مطرح شد که مصوبه‌ای داشتیم. رحمانی‌فضلی ابراز امیدواری کرد با اجرای این مصوبه پس از تایید ستاد ملی مقابله با کرونا بتوانیم هم بزرگداشت ایام محرم و هم حداکثر مراعات را درباره کرونا داشته باشیم.

وی درباره انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی گفت: بحث انتخابات میان‌دوره‌ای در شهریور قبلاً تصمیم‌گیری شد و نظر ستاد بر اجرا بود که وزارت بهداشت پیشنهاد داد انتخابات در زمان تعیین‌شده برگزار نشود. وزیر کشور ادامه داد: قرار شد بر اساس پروتکل‌هایی که وزارت بهداشت می‌نویسد، این موضوع تصمیم‌گیری شود؛ از این‌رو تصمیم‌گیری در این باره به جلسه بعد ستاد موکول شد.

رحمانی‌فضلی درباره موضوع دیگر دستور کار نشست کمیته امنیتی انتظامی و اجتماعی ستاد مقابله با کرونا، که بحث شهید خدمت بود، تصریح کرد: قبلاً تصمیم گرفتیم پرستاران و پزشکانی که به دلیل ابتلا به بیماری فوت می‌شوند، شهید تلقی شوند و وزارت بهداشت نظر دارد برخی پرسنل غیر از پرستار و پزشک که به این دلیل فوت می‌کنند هم شهید محسوب شوند که این موضوع هم در جلسه مصوب شد.

وی همچنین اظهار کرد: در بحث کنکور همه متفق بودند کنکور در موعد خود با تمهیداتی در حوزه پروتکل‌ها برگزار شود. وزیر کشور افزود: قرار شد زمان برگزاری از دو روز به چهار روز افزایش یابد و در مورد تعداد مراکز هم قرار شد ۵۰ مرکز دیگر برای برگزاری آزمون افزوده شود.