شناسه خبر : 16074 لینک کوتاه

بریده روزنامه

کشف تابلوی نقاشی پیکاسو در اردبیل
index:1|width:50|height:20|align:right نوشت: کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اردبیل، تابلوی نقاشی‌ای کشف کرده که منتسب به پیکاسو، نقاش معروف اسپانیایی است. این تابلو که در حال حاضر در اختیار نیروی انتظامی این استان است، از طریق مرز عراق وارد کشور شده و از یک دلال غیرقانونی اشیای عتیقه کشف شده است. هنوز اصالت این تابلو بررسی نشده و مدیر میراث فرهنگی استان اردبیل، آن را منوط به بازدید تابلو توسط کارشناسان هنری می‌داند، کارشناسانی در تهران که قطعاً نیاز به ارسال تابلو به پایتخت دارد. تابلوی مذکور در روستای اولتان از توابع شهرستان پارس‌آباد کشف شده است... فردی در روستای اولتان به دنبال خریدار برای این تابلو به قیمت 30 میلیارد ریال بوده است که پس از اطلاع پلیس آگاهی شهرستان و پیگیری‌های ویژه نسبت به دستگیری این فرد و توقیف اثر اقدام شد.

86 ایرانی محکوم به اعدام در مالزی
index:2|width:50|height:20|align:right نوشت: مرتضی جاودان کنسول جمهوری اسلامی ایران در مالزی از کاهش ورود افراد خلافکار از ایران به این کشور جنوب شرق آسیا و کاهش زندانیان ایرانی خبر داد و این کاهش را نتیجه همکاری تهران و کوالالامپور و سختگیری مرزهای هوایی دانست... متاسفانه گروه اندکی از افراد خلافکار عظمت جامعه ایرانی در مالزی را تحت‌الشعاع قرار داده و اعمال آنها باعث شده است چهره مناسبی از ایرانیان در این کشور ارائه نشود... در حال حاضر 221 ایرانی در 12 زندان مالزی دربند هستند. 31 نفر از این زندانیان زن و 190 نفر مرد هستند، که شش نفر از زنان و 80 نفر از مردان زندانی ایرانی در مالزی به اعدام محکوم شده‌اند... بیشتر زندانیان ایرانی متهم به قاچاق مواد مخدر هستند.

عادل انحصار پخش جام جهانی را شکست
index:3|width:50|height:20|align:right نوشت: پس از سال‌ها، انحصار تولید برنامه‌های ورزشی شبکه سه شکسته شد و عادل فردوسی‌پور با زیرکی خود، تهیه‌کنندگی برنامه‌های ویژه جام‌جهانی شبکه سه را به عهده گرفت... انتخاب عادل فردوسی‌پور برای تهیه‌کنندگی این برنامه البته خبر از شکست انحصار تهیه‌کنندگی برنامه‌های تلویزیونی می‌داد. سال‌ها بود که تهیه‌کنندگی برنامه‌های ورزشی در شبکه سه در اختیار دو نفر بود؛ حسین ذکایی، گوینده خبر ورزشی این شبکه، مسوول تهیه برنامه‌های فوتبال خارجی بود و پخش مسابقات داخلی نیز بر عهده هاشمی بود. اما در سال‌هایی که این دوستان برنامه‌هایی با کیفیت پایین را به خورد مخاطبان می‌دادند، عادل فردوسی‌پور، یکی دیگر از سورپرایزهایش را رو کرد؛ برنامه فوتبال ۱۲۰ با کیفیتی متفاوت نسبت به دیگر برنامه‌های ورزشی تلویزیون ارائه شده است.

آمار نگران‌کننده سلامت در کشور
index:4|width:60|height:17|align:right نوشت: علی‌اکبر سیاری معاون بهداشت وزیر بهداشت با ارائه آمار واقع‌بینانه‌ای از وضعیت سلامت در کشور، زنگ خطر را در این حوزه به صدا درآورد. وی گفت: «...میزان ایدز در کودکان کار و خیابان 45 برابر افراد دیگر است... 26 میلیون ایرانی دچار اضافه وزن و چاقی هستند که بیماری‌هایی نظیر دیابت، فشار خون، چربی خون و مرگ زودرس قلبی از عوارض آن است. سالانه 91 هزار نفر به علت سکته قلبی و 43 هزار نفر نیز به علت سکته مغزی جان خود را از دست می‌دهند این در حالی است که 80 درصد این موارد با خود‌مراقبتی قابل پیشگیری است...5 /5 میلیون ایرانی سیگاری هستند... 88 درصد مردم یعنی 48 میلیون نفر روزانه پنج واحد میوه و سبزی مصرف نمی‌کنند ...در سال 1391 تنها پنج درصد روزهای تهران هوای پاک داشت.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید