شناسه خبر : 8805 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

این روش جواب نمی‌دهد
نوشت: با وجود ورود کشور به دوران انفجار اطلاعات روش‌هایی که توسط برخی مسوولان دنبال می‌شود نشان می‌دهد در همچنان بر همان پاشنه چند دهه گذشته می‌چرخد... نمونه بارز چنین شیوه‌ای را طی هفته‌های گذشته در مورد اعمال ممنوعیت برای انتشار تصویر برخی مقامات سابق کشور مشاهده می‌کنیم... اینکه ایجاد محدودیت‌های تصویری و تبلیغی برای بعضی افراد این روزها موجب به راه افتادن سیل عکس‌ها و پیام‌ها و فعال شدن گروه‌های تبلیغی به نفع آنها در رسانه‌های مجازی شده، نشان می‌دهد انتخاب این راه نتیجه عکس داده است. تا قبل از این تصمیم، در دانشگاه‌ها خبری از اعلامیه و عکس چسباندن روی دیوارها نبود ولی اکنون این کارها هم شروع شده است. آیا همین تحرکات نشانه نادرست بودن راهی که انتخاب شده است نمی‌تواند باشد؟!

چرا «ان‌شاءالله» نگفت
نوشت: مهدی طائب رئیس شورای مرکزی قرارگاه عمار در سخنرانی خود در قم گفت: «چه کار دارید که به دولت اعتراض کنید، یقین بدانید پرس و فشار، رئیس‌جمهور را از کوره به در می‌کند؛ شیوه گفتار رئیس‌جمهور به عنوان یک طلبه و روحانی نادرست است، رئیس‌جمهور حتی در مناظرات و سخنرانی‌های قبل از انتخابات خود یک بار از کلمه «ان‌شاءالله» استفاده نکرد... برخی افراد اصرار دارند که مساله خوانندگی زنان ساده دیده شود اما اگر بخواهیم دقیق بررسی کنیم متوجه می‌شویم که این مساله یک پروژه بوده و از جایی تغذیه می‌شود، خوانندگی زنان بخشی از پازل برای تخریب فرهنگی است... همفکرهای آقای روحانی مقصر تمام این تحریم‌ها را آقای احمدی‌نژاد می‌دانستند، از همین‌رو به این نتیجه رسیدند که گفتمان را تغییر دهند.»

شرط مطهری برای ایستادن جلوی میرحسین موسوی
index:3|width:60|height:20|align:right گفت‌وگویی با علی مطهری نماینده اصولگرای مجلس انجام داد. مطهری در این گفت‌وگو تاکید کرد: «حرف من این است که حصر در شرایط ویژه و اضطراری اشکالی ندارد. اما بعد از اینکه جامعه آرام شد یا باید آزاد شود یا محاکمه. اگر بناست حصر ادامه پیدا کند باید با حکم قضایی باشد. از آزادی آنها نباید بترسیم. به عنوان نمونه آیت‌الله منتظری آزاد شد، هیچ اتفاقی هم نیفتاد. همین چهار پنج سالی که در حصر بودند که بدتر از حبس است به عنوان مجازات‌شان محسوب شود. هیچ اتفاقی نمی‌افتد. اگر بعد از آزادی به فرض محال بخواهند آشوبی ایجاد کنند اولین کسی که در مقابل آنها خواهد ایستاد خود من هستم. خود آنها پیغام داده‌اند که ما به دولت کمک می‌کنیم.»

فایده حصر برای کروبی و موسوی
در سرمقاله خود درباره حصر مهدی کروبی و میرحسین موسوی نوشت: «اگر آنها از حصر بیرون بیایند، طعمه خوبی برای ترور خواهند بود. ترور آنها، تنش و چالش داخلی و خارجی را علیه جمهوری اسلامی ایران دامن خواهد زد... چند روز پیش یک شخصیت سیاسی مخالف پوتین در روسیه ترور شد، «بوریس نمتسوف» سیاستمدار مخالف دولت روسیه چرا باید در چنین شرایطی که روسیه در آن قرار دارد، کشته شود؟ اکنون که سران فتنه در حصر و حفاظت هستند، فرافکنی‌ها و فضاسازی‌های منفی علیه جمهوری اسلامی ایران از سوی رسانه‌های غربی و مقامات کشورهای اروپایی و آمریکایی علیه ایران انجام می‌شود، اگر پس از آزادی آنها، اتفاقی برای آنها بیفتد، انگشت اتهام همان مدافعان سران فتنه به سوی نظام جمهوری اسلامی ایران دراز خواهد شد.»


دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید