شناسه خبر : 16716 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

تحلیل نقدی از علت مصادره دو میلیارد دلار
نوشت: محمدرضا نقدی فرمانده بسیج در جمع معلمان و فرهنگیان بسیجی گفت: معلم باغبان عشق، مودت و محبت است. او آگاهی و دانش و معرفت را رشد می‌دهد و خدای متعال خود را به معلمی توصیف کرده و پیامبر برگزیده و اولیای الهی را معلمان بشریت معرفی کرده است. او در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: این چیز کمی نیست که با این همه مدارا، نرمش، توافق و قرارداد، آمریکا به بهانه حادثه‌ای در 33 سال گذشته دو میلیارد دلار از اموال ملت ایران را غارت کند.... چطور در 33 سال گذشته چنین جراتی نداشت؛ دلیل آن این است که به آنها رو داده شد و اگر همچنان کوتاه بیاییم نظیر این چپاول‌گری ادامه پیدا خواهد کرد.
تهدید یک نماینده مجلس توسط دولت قبل
نوشت: حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگویی در خصوص ماجرای سوال از رئیس‌جمهور در زمان محمود احمدی‌نژاد و فشارهایی که بر وی وارد می‌شد تا سوال از رئیس‌جمهور را پس بگیرد، گفت: رای آوردن من را در دور نهم مشروط بر این کردند تا سوال را پس بگیرم. روز سه‌شنبه قبل از انتخابات دور نهم مجلس شورای اسلامی بعد از میتینگ بزرگ انتخاباتی من در داخل شهر، یکی از دستگاه‌های نزدیک به دولت با من تماس گرفتند و عنوان کردند «اگر سوال از رئیس‌جمهور را پس نگیری، حتماً ما شرمنده‌ات می‌شویم». با همه این فشارها من سوال از رئیس‌جمهور را پس نگرفتم چون آقای احمدی‌نژاد اصلاً مجلس را در راس امور نمی‌دانست.
کج‌فهمی اصلاح‌طلبان، حلقه کیان، حلقه نیاوران
نوشت: علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: متاسفانه برخی می‌گویند مشکل فساد را با تکیه بر سکولاریزم غربی حل کنیم در حالی که این الگو حتی نتوانست مشکل خود مسیحیان و غربی‌ها را حل کند. وی با بیان اینکه در خصوص کج‌فهمی در دوران غیبت می‌توان هزاران جلد کتاب نوشت، گفت: شما ببینید انجمن حجتیه چه برداشتی از انتظار ارائه کرد و چه دلیلی دارد در عصر ولی‌فقیه ما شاهد کج‌فهمی افراد نسبت به دین باشیم. کج‌فهمی در سه حلقه کارگزاران، اصلاح‌طلبان و کیان و حلقه نیاوران بروز و ظهور پیدا کرده است... متاسفانه نفی استقلال را از زبان برخی از آقایان می‌شنویم و امروز با بدعت‌ها روبه‌رو هستیم که شبهاتی را در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند.
پیامدهای تکرار رای مردم
در یادداشتی با اشاره به پیروزی حامیان دولت در انتخابات مجلس نوشت: برخی از تحلیلگران بر این باورند که با خروج سنگر مجلس از دست افراطی‌ها، احتمال اقدامات میدانی این گروه بیشتر از گذشته خواهد شد و مزاحمت‌های بیشتری در مسیر حرکت دولت فراهم خواهند کرد. حسن روحانی و تیمش مطمئناً با اشراف به این امر از سویی ‌انگیزه بیشتری برای بهره‌گیری از فرصت‌های مجلس آینده خواهند یافت و از سوی دیگر باید برای بیان مشکلات کشور و افشای سنگ‌اندازی‌های احتمالی تندروها، کانال‌های ارتباطی خود با شهروندان را ترمیم و بهینه کنند، در غیر این صورت با وجود تندروهایی که وقعی به منافع و امنیت ملی نمی‌نهند، معلوم نیست که با بمباران تبلیغاتی آنها تکرار خرداد 92 در سال 96 به این سادگی‌ها امکان‌پذیر باشد.
دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها