شناسه خبر : 13632 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

با احزاب

حضور در مجلس دهم گام دوم اعتدالگرایان

به نوشته روزنامه آرمان انتخابات سال ۱۳۹۲ تبدیل به یک رفراندوم هسته‌ای شد و پیروزی حسن روحانی در آن معنایی جز نارضایتی اکثریت رای‌دهندگان از عملکرد تیم سابق به ریاست جلیلی نداشت.

به نوشته روزنامه آرمان انتخابات سال 1392 تبدیل به یک رفراندوم هسته‌ای شد و پیروزی حسن روحانی در آن معنایی جز نارضایتی اکثریت رای‌دهندگان از عملکرد تیم سابق به ریاست جلیلی نداشت. از این‌رو منتقدان دولت تا پیش از صدور بیانیه لوزان سعی داشتند، ناکارآمدی تیم جدید در حل مساله هسته‌ای را به مردم القا کنند حال آنکه بعد از صدور بیانیه ناگهان تمام تبلیغات رنگ باخت و اینک به نظر می‌رسد اعتدالگرایان خود را برای انتخابات مجلس دهم آماده می‌کنند چرا که «جمع قابل‌توجهی از منتقدان دولت در بهارستان متمرکزند و بیشترین چالش دولت با این افراد بوده است.
حامیان دولت می‌دانند دولت برای رسیدن به اهداف خود نیاز دارد که تندروها و کارشکنی آنها را از سر راهش بردارد از سوی دیگر تندروها، بهارستان را تنها سنگر خود می‌دانند و حاضر نیستند به هیچ قیمتی آن را از دست بدهند. بر این اساس قطعاً رقابت انتخاباتی اسفندماه امسال مهم‌ترین عرصه کارزار میان دولت و مخالفان جدی آن است.» بر مبنای پیش‌بینی این روزنامه از آنجا که انتخابات سال 92 حضور تندروها در قوه مجریه را خاتمه بخشید می‌توان انتظار داشت که انتخابات مجلس آینده نیز «آخرین میخ بر تابوت تندروی» باشد.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید