شناسه خبر : 28733 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

مهر: شرکت هواپیمایی «بریتیش ایرویز» اعلام کرد که از ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریورماه) به پروازهای مستقیم خود از لندن به مقصد تهران پایان می‌دهد.

ایسنا:‌ طبق آخرین آماری که منتشر شده است، صادرات مواد معدنی از لحاظ ارزشی 9 /22 درصد کاهش داشته که دبیر کل اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی علت آن را «کم‌اظهاری صادرکنندگان» با هدف عرضه کمتر ارز در سامانه نیما می‌داند.

مهر: رئیس سازمان برنامه و بودجه از تدوین برنامه جامع مقابله با تحریم خبر داد و گفت: در قالب یکی از بسته‌ها، یک میلیارد دلار اعتبار برای حفظ اشتغال موجود اختصاص خواهد یافت.

ایسنا: بهروز نعمتی، سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس با اشاره به تلاش روس‌ها برای جبران کاهش تولید نفت اوپک تاکید کرد که به صفر رسیدن تولید نفت ایران یک آرزوی محال است.

مهر: رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از وصول ۳۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان مالیات در پنج‌ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: این میزان وصولی، رشد ۱۰درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل را نشان می‌دهد.

ایلنا: مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد نرخ بلیت پرواز نجف و بغداد در ایام اربعین 4 /2 تا 7 /2 میلیون تومان  تعیین شده است.

فارس: قوه قضائیه به بانک‌ها هشدار داد اگر جریمه وام تولیدکنندگان بخشیده نشود، برخورد می‌کنیم.

ایرنا: مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت گفت: میانگین سوخت مصرفی خودروها در ایران 8 /7 لیتر در 100 کیلومتر است که این رقم در دنیا 5 /5 لیتر است و حتی مقرر شده تا سال 2020 به 1 /4 لیتر در 100 کیلومتر کاهش یابد.

خبرآنلاین: به گزارش وزارت صمت، صادرات انواع دفترچه مشق و حسابداری، شکر خام و شکر سفید، جوال و کیسه برای بسته‌بندی، انواع پودرهای مشتقات شیر، آب پنیر، کازلین، انواع لاستیک سبک و سنگین و مرغ زنده و گوشت مرغ تا اطلاع ثانوی ممنوع شده است.

مهر: مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت با اشاره به پرداخت ۲۳ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان به گازوئیل گفت: با جایگزینی گاز به جای گازوئیل، صرفه‌جویی‌هایی در این زمینه انجام شده است.

خانه‌ملت: بر اساس گزارش وزارت راه و شهرسازی در مردادماه سال جاری با افزایش ۶۷درصدی قیمت و کاهش ۲۸درصدی معاملات مسکن روبه‌رو بوده‌ایم که این موضوع نمایانگر بروز رکود تورمی در بازار مسکن است.

تسنیم: مدیر نظارت و بازرسی اصناف استان اصفهان گفت: با افرادی که منزل مسکونی خود را برای انبار کالا اجاره می‌دهند طبق قانون به شدت برخورد می‌شود.

 

دراین پرونده بخوانید ...