شناسه خبر : 28727 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اجتماعی)

صداوسیما: یک اتوبوس مسافری که از تهران به مقصد کرمان در حرکت بود، ساعت 23:15، 26 شهریور در حوالی دوراهی بادرود با یک دستگاه تانکر که هم‌مسیر بودند از پشت برخورد کرد و در باند مخالف واژگون شد و سپس آتش گرفت که بر اثر آن 19 تن از مسافران اتوبوس در دم جان باختند.

ایسنا: فرانک موسوی، سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان، گفت: با حکم رشد دادگاه، دختران می‌توانند بین سن ۱۳ تا ۱۵سالگی عقد کنند و اگر ازدواج زیر ۱۳ سال رخ دهد جرم محسوب می‌شود. ازدواج باید در سن قانونی انجام شود. بعضاً با حکم دادگاه به دختر ۱۰ساله‌ای حکم رشد داده می‌شود. در سال گذشته دو مورد ازدواج دختر زیر ۱۰ سال در خوزستان ثبت شده است.

باشگاه‌خبرنگاران: طلبه مشهدی صبح سه‌شنبه ۲۷ شهریور، 10 روز پس از اینکه توسط فردی ناشناس به ضرب چاقو مجروح شده بود، به‌رغم تلاش‌های تیم پزشکی درگذشت.

ایسنا: حسین رحیمی، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ، گفت: در راستای اجرای طرح انضباط انتظامی طی 48 ساعت 15 دستگاه خودرو به علت سرعت بالای 150 کیلومتر بر ساعت، ‌75 دستگاه به دلیل تخلف‌های حادثه‌ساز و 55 دستگاه به دلیل دوردور توقیف شده‌اند.

ایرنا: مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 20 درصد دانش‌آموزان کشور چاق هستند و مهم‌ترین عامل این عارضه مصرف زیاد مواد قندی و نوشابه‌ها و کم‌تحرکی است.

ایسنا: معاون نظارت حرفه‌ای و امور کمیسیون‌های سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور گفت: حدود یک میلیون و 500 هزار دانش‌آموز در کشور مشکل روانشناختی دارند.

ایلنا: مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: روزانه دو هزار زائر از طریق مرزهای هوایی و زمینی به عتبات عالیات اعزام می‌شوند.

مهر: رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) از ارسال ۱۵۰ هزار بسته و کیف لوازم‌التحریر به مناطق محروم کشور به ارزش ریالی هفت میلیارد تومان خبر داد که از این تعداد ۱۲۵ هزار بسته آن هدیه رهبری است.

ایرنا: معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده، گفت: عدالت جنسیتی یکی از برنامه‌های دولت برای حمایت از بانوان و خانواده‌هاست. در یکی از آمارهای تفکیک به جنس مشخص شد در برخی موارد ورزش دانش‌آموزان دختر در مدارس ابتدایی حذف شده است. برای رفع این کمبودها با همکاری وزارت آموزش و پرورش، تابستان امسال آموزش 76 هزار معلم ابتدایی در خصوص فراگیری دانش ورزش اجرایی شد.

 

دراین پرونده بخوانید ...