شناسه خبر : 474 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

پردرآمدترین‌ شغل‌های تهران
index:1|width:30|height:20|align:right نوشت: بر اساس اطلاعات یک پایان‌نامه در مقطع دکترا، میزان درآمد سالانه 200 شغل در تهران طی سال گذشته مورد بررسی قرار گرفته است. بر اساس اطلاعات این گزارش جراح پلاستیک و قلب و فوتبالیست به ترتیب با هشت و سه میلیارد تومان درآمد سالانه، بیشترین میزان درآمد را دارند. نکته قابل توجه این است که بر اساس این پایان‌نامه، درآمد «طراح لباس عروس» و «معلم کنکور زیست‌شناسی» با درآمد «فوق‌تخصص جراحی فک‌وصورت» یکسان و معادل 2 /1 میلیارد تومان است. کمترین میزان درآمد هم مربوط به دارندگان مشاغل حوزه آموزش است: معلم ابتدایی با مدرک کارشناسی سالانه 25 میلیون و استادیار دانشگاه 50 میلیون.

دامی به نام وام
نوشت: تقاضاهای بسیار برای گرفتن وام بانکی و کمبود شدید منابع بانک‌ها باعث شکل‌گیری پدیده پرداخت مشروط تسهیلات در یک فضای غیررقابتی شده است. در این میان برخی از نیازمندان به وام بانکی ناامید شده و به دام شرکت‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی گرفتار می‌شوند که در قبال اخذ وثایق سنگین و نرخ سود بالا اقدام به تامین مالی می‌کنند... تبلیغات گسترده مطبوعاتی، پیامکی و حتی در شبکه‌های اجتماعی هم این روزها با هدف به دام انداختن مردم عادی و فعالان اقتصادی در جریان است و مشخص نیست متولی قانونی برخورد با این شبکه‌های گسترده و پراکنده چه نهادی است؟

ترفندهای ضدارزانی خودروسازان
نوشت: قیمت خودرو از حدود یک ماه قبل سیر نزولی در بازار داشته است. در این میان، با توجه به اینکه خودروسازان دیگر بهانه‌ای همچون تحریم برای گران کردن خودرو ندارند، دست به ترفندهای مختلف برای ارزان نشدن خودرو می‌زنند. یکی از این ترفندها، عرضه نکردن خودروها به مشتریانی است که زمان تحویل خودرو به آن رسیده است و خودروسازان برای اینکه بازار اشباع نشود، شروع به دادن سودهای تاخیر به این مشتریان می‌کنند تا خودرو آنها به بازار عرضه نشود... ترفند دیگری که خودروسازان در حال به کار می‌برند، «شرایطی» فروختن خودروها به صورت اقساطی یا چک‌های مدت‌دار است.

استقبال از تثبیت ارزی
نوشت: شاید گروهی از مردم انتظار داشتند که پس از به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته‌ای نرخ ارز کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته باشد، اما به باور اقتصاددانان و کارشناسان این انتظار چندان منطقی نیست؛ زیرا تبعات کاهش آنی نرخ ارز کمتر از افزایش آن نیست. به نظر می‌رسد که دولت بیش از آنکه به دنبال کاهش قیمت ارز باشد، خواستار تثبیت و کنترل نوسانات آن است. این موضوع را می‌توان به خوبی از اظهارات وزیر اقتصاد فهمید. آنجا که علی طیب‌نیا گفته است: ما به دنبال ایجاد ثبات و آرامش در بازار بوده‌ایم و از این پس نوسانات نرخ ارز محدود خواهد بود؛ اما رقمی را نمی‌توان برای آن درنظر گرفت.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها