شناسه خبر : 17886 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

اعتراض معصومه ابتکار به «ماه عسل»
نوشت: معصومه ابتکار در یادداشتی به انتقاد از برنامه «ماه‌عسل» پرداخت. وی نوشت: «برنامه» ماه عسل راه را به خطا رفت و در حق «انسان» کوتاهی کرد. چرا که در مواجهه با زوجی که از داشتن فرزندی محروم بودند، به جای برخورد عقلانی و اخلاقی، فقط به تسکین آنی درد پرداخت و کودکی را به ایشان پیشکش کرد!... در حالی که خداوند 27 بار با احترام از یتیم در قرآن کریم نام می‌برد ... چنین نحوه برخوردی نمی‌تواند سرمشقی مناسب برای حمایت از ایتام باشد. گویی شخص این کودک اصلاً مهم نیست. کودکی که این چنین هدیه می‌شود مهم نیست که از انبار سیما و از اموال آن سازمان باشد یا از بازار او را تهیه کرده باشند. بلکه مهم این است که حضورش فقط اشک مخاطب را در آورد!

تغییر جنسیت دخالت در خلقت خداوند نیست
با آیت‌الله سید‌محمد موسوی‌بجنوردی درباره موضوع تغییر جنسیت گفت‌وگویی انجام داده است. وی تاکید کرد: «...‌تغییر جنسیت دخالت در خلقت خداوند نیست بنابراین این کار هیچ مشکل شرعی ندارد... امام (س) از آن دسته مراجعی است که بر این باور است که این کار جایز است، چه ضرورت داشته باشد و چه ضرورت نداشته باشد... مهریه با تغییر جنسیت ساقط نمی‌شود... نفقه مربوط به زمانی است که این فرد همسرش باشد. برای همین بعد از تغییر جنسیت، به فرد نفقه تعلق نمی‌گیرد. چون نفقه مربوط به زمانی است که دو فرد رابطه زن و شوهری دارند...هنگامی که زنی مرد می‌شود، می‌تواند مانند مردان شهادت بدهد و هر حکمی بر مردان جاری شود در مورد این مرد نیز صدق می‌کند.»

بیماران تالاسمی از پوشش بیمه خارج شدند
index:3|width:90|height:35|align:right نوشت: «مجید آراسته» رئیس انجمن تالاسمی ایران اعلام کرد: بیمه‌های تامین اجتماعی و خدمات درمانی، بیماران تالاسمی را که در مرحله تزریق خون قرار ندارند به دلیل کم کردن هزینه‌ها از تحت پوشش خود خارج کرده‌اند ... متاسفانه بیمه ملاک تحت پوشش قرار دادن بیماری تالاسمی را خون‌گیری آنها قرار داده است از همین رو بیماری را که خون نمی‌زند بیمار تالاسمی نمی‌دانند بنابراین آنان را از تحت پوشش خود خارج کرده‌اند... وقتی بیمار تالاسمی برای گرفتن دارو مراجعه می‌کند به او می‌گویند چون این دارو یارانه‌ای است شما باید دارو را آزاد تهیه کنید و حتی آن پوشش 70 درصدی را هم درباره این بیماران رعایت نمی‌کنند زیرا داروی یارانه‌ای فقط متعلق به بیماران خاص است.

هر صبح همسرم به من هفت هزار تومان می‌دهد
با کامران دانشجو وزیر علوم دولت دهم مصاحبه کرده است. وی در این مصاحبه تاکید کرد: «... حقوق من بر اساس فیشی که می‌دهند چهار میلیون تومان است و آنچه دستم را می‌گیرد حدود 5/3 میلیون تومان؛ با این حال دقیق یادم نیست چون کارتم در اختیار همسرم قرار دارد، از سال 1361 یا 1362 که ازدواج کردیم تاکنون این‌طوری بوده که وقتی از خانه بیرون می‌آیم همسرم به من هفت هزار تومان می‌دهد و می‌گوید: هزار تومانش را هم در صندوق صدقات بینداز ... من 17 تا 18 بار برای فعالیت‌های سیاسی زمان تحصیلم در لندن دستگیر شدم و به زندان رفتم. MI5 و MI6 چندین بار من را تهدید کردند، گرفتند و بردند و آوردند...»

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها