شناسه خبر : 13914 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

با خبرگزاری‌ها

تسنیم: رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه سیستم بانکی بی‌سابقه‌ترین بحران ۶۰ سال اخیر را تجربه می‌کند، گفت: احتمالاً لایحه قانون بانکداری یکی از اولین لوایح دولت به مجلس دهم خواهد بود.

اقتصادنیوز: مرکز آمار ایران میانگین نرخ تورم در مناطق شهری را در بهمن‌ماه امسال 8 /11 درصد اعلام کرد که نسبت به دی‌ماه گذشته 4 /0 درصد کاهش دارد. تورم نقطه به نقطه نیز در این دوره با 6 /0 درصد کاهش برابر با 9 /8 درصد اعلام شد.

صداوسیما: ایوب فرامرزی، مدیر گروه اقتصاد پژوهشکده آمار گفت: هسته سخت نرخ تورم در ایران 8 تا 9 درصد است.

مهر: وزیر صنعت با اعلام اینکه امسال تاکنون پولی از صندوق توسعه ملی به صنعت داده نشده است، درعین حال گفت: 4 /1 میلیارد دلار پرونده صنعتی برای دریافت تسهیلات به صندوق توسعه ملی ارائه شده است.

تسنیم: وزیر نفت با اشاره به ارائه طرح فریز نفتی از سوی عربستان گفت: این شبیه جوک است که به ما می‌گویند ما تولیدمان را بالای 10 میلیون بشکه در روز فریز می‌کنیم و شما هم در یک میلیون بشکه فریز کنید.

صداوسیما: معاون بانک و بیمه وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با همکاری وزارت امورخارجه تلاش برای رفع تحریم بانک‌های باقی‌مانده ادامه دارد.

تسنیم: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی وعده داد دولت تا سال ۱۳۹۹ نرخ بیکاری را به هفت درصد کاهش خواهد داد.

صداوسیما: معاون اقتصادی بانک مرکزی با بیان اینکه امکان افزایش وام ازدواج وجود ندارد، اظهار داشت: با توجه به محدودیت منابع و تکالیف دولتی در حوزه قرض‌الحسنه بانکی امکان افزایش اعتبارات وام ازدواج وجود ندارد و دسترسی افراد بیشتر، بهتر از افزایش سقف وام ازدواج است.

مهر: جعفر سرقینی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه به‌رغم رشد منفی بخش صنعت در سه فصل پیاپی، رشد بخش معدن منفی نیست، گفت: سال آینده پیش‌بینی رشد ۱۰ تا ۱۲‌درصدی را برای بخش معدن داریم.

تسنیم: یک مقام برزیلی از تصمیم ایران برای خرید 50 هواپیما و 100 هزار تاکسی گازسوز از این کشور خبر داد.

صداوسیما: مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با اشاره به مصوبات مربوط به بسته ضدرکود برای خرید خودرو گفت: تاکنون 99 هزار و 802 فقره تسهیلات خودرو به مبلغ 21 هزار و 722 میلیارد ریال اعطا شده است.

مهر: معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به کاهش دو‌درصدی سود سپرده‌های بانکی گفت: از این تحول استقبال می‌کنیم، اما این اقدام برای بازگشت رونق به مسکن کافی نیست.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها