شناسه خبر : 44229 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

آرمان قیطاسی مدیر عامل شرکت آرمان تجارت فرهان:

سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، راه نجات صنایع

با توجه به تاکید مقام معظم رهبر مبنی بر لزوم حمایت از تولید داخلی و عزم جدی دولت برای برنامه‌ریزی منسجم جهت برداشتن موانع کسب وکار، ابزار اصلی برای رسیدن به اهداف عالیه نظام در مسیر فوق، کمک به تولیدکنندگان و صنایع داخلی دانست.

سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، راه نجات صنایع

در این مسیر در اختیار گذاشتن سرمایه بخش خصوصی را  می توان  راه برون رفت از وضعیت رکود اقتصادی تلقی کرد. بر هیچ کس پوشیده نیست در حال حاصر کارخانجات  به دلیل نداشتن سرمایه داخلی و افزایش قیمت پلی فرم های تولید، بازاری راکد و حتی ور شکستگی در پیش رو دارد  که با کمک سرمایه گذاری بخش خصوصی معضل یاد شده می تواند  قابل حل باشد.

در این راستا  شرکت آرمان تجارت فرهان  آمادگی خود را برای واگذاری سرمایه کلان به بخش معادن، کارخانجات، تولیدکنندگان و انبوه سازان کشور تا سقف یکصد  میلیارد  تومان (غیر نقدی) در هر ماه را دارد. جدای از  یاری رساندن به بخش  صنعت، هم اکنون فقدان سرمایه در گردش مناسب، بخش مسکن را فلج کرده است.

از ابتدای دولت سیزدهم ،دولت قرار بود سالانه یک میلیون واحد مسکن تولید کند اما این طرح بدون زمین و بخش خصوصی امکان پذیر نبوده است با توجه به اینکه در مسکن مهرنیز در  نهایت ۳۰۰ تا ۴۰۰ هواز واحد تولید شد این امر نشان می‌دهد طرح‌های مشابه نیز بدون بخش خصوصی  با مشکل رو به رو است و البته در این میان سرمایه گذاری بزرگترین مشکل اساسی در اجرای طرح های کلان است  این در حالی است که    بخش خصوصی  می تواند در تولید مسکن مناسب  نقش پر رنگی داشته باشد . بنابراین یکی دیگر از اهداف اصلی این شرکت، واگذاری سرمایه به سازندگان جهت بهبود اوضاع مسکن است.

به طور کلی این مجموعه بازرگانی در زمینه‌های مختلف مانند آمادگی لازم را برای واگذاریِ سرمایه به شکل بلند مدت تا سقف ۲۰ سال و  بدون بهره را برای تمام کارخانجات، تولیدکنندگان و معادن کشور، معاوضه املاک و مستغلات با کالاهای مجاز بازرگانی، واگذاری سرمایه به انبوه‌سازان جهت بهبود اوضاع مسکن در سراسر  کشور،  امکان خرید فوری (غیر نقدی) املاک و مستغلات با هر نوع کاربری در ایران با ۱۰۰ درصد ارزش فعالیت دارد.

آرمان

به هر روی شرکت آرمان تجارت فرهان، با همکاری واحدهای حقوقی، بازرگانی، مالی و مدیریتی، کارشناسان و مشاوران داخلی خود، فعالیت‌های صرفاً بازرگانی خود را در امور ذیل انجام می‌دهد:

الف) خرید، فروش، پیش‌خرید، پیش‌فروش، مشاوره، همکاری، واگذاری [به صُوَرِ مختلف: نقدُ مدت‌دار، مدت‌دار، معاوضه (یا ترکیبی بازرگانی از این صُوَر)]، تهاتر، بازاریابی، حَقُ‌العَمَل کاری، دلالی، معاوضه، مشارکت با اشخاص حقیقی و یا حقوقی در راستای تکمیل، راه‌اندازی و یا توسعه انواع زمینه‌های:

ساخت‌وسازِ املاک و مستغلات، تولید، خدمات، مخترعین، کارآفرینان، بازرگانان و تُجّار، پروژه‌ها، باشگاه‌ها، تیم‌ها و یا مراکزِ [ پزشکی و درمانی (بالخصوص: زیبایی، دندان‌پزشکی و ...، علمی، آموزشی، ورزشی، تفریحی، توریستی، اقامتی و غیره)]، سرمایه‌گذاری صرفاً غیرنقدی، اعطاء و اخذ نمایندگی تجاری و غیره.

ب) ترکیبی از چند عنوانِ فوقُ الذِکر در یکی از قراردادهایِ تیپ و مربوط به شرکت آرمان تجارت فرهان و بر اساس توافقاتِ فی مابین.

در پایان باید متذکر شوم شرکت آرمان تجارت فرهان در نظر دارد تا با ارائه نمایندگی های داخلی و خارجی و رصد کردن دقیق وضعیت بنگاه های اقتصادی بتواند نقش موثری در جلب سرمایه و تزریق آن به صنایع ایفا نموده و به عنوان یکی از بازو های توانمند و پیشران صنعت کشور وارد عمل شود .

آرمان قیطاسی مدیر عامل شرکت آرمان تجارت  فرهان