شناسه خبر : 39619 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

نورپردازی فضای تجاری با چراغ خطی

چراغ‌­های خطی ماژولار بی‌شک به یکی از بهترین راه‌حل­‌های نورپردازی فضاهای مختلف تبدیل شده‌­اند. امیدواریم با مطالعه این مقاله، بتوانید بهترین گزینه برای نورپردازی خطی فضای تجاری خود را انتخاب نمایید.

نحوه نورپردازی فروشگاه مسلماً یکی از با اهمیت‌­ترین مسائل در جلب توجه مشتریان و انتقال حس مثبت به هنگام خرید می‌­باشد. بخش زیادی از محصولات اکووات از جمله چراغ‌های خطی نیز همواره بر اساس این نیاز طراحی و تولید شده است.

بر خلاف گذشته و به دلیل افزایش تنوع محصولات موجود در بازار، توجه مشتریان اکنون بیش از پیش متوجه نحوه پرزنت محصولات و فضای ارائه آن شده ­است، از این رو نورپردازی به یکی از مهم‌­ترین ارکان جذب مشتری تبدیل گشته ­است. در این شرایط، چراغ‌­های خطی توانسته‌­اند به خوبی راه خود را به میز نورپردازان فضاهای تجاری باز کنند.

چرا برای نورپردازی فروشگاه از چراغ خطی استفاده کنیم؟

1- استفاده از خطوط هندسی

پاسخ به این سوال به ساختار ظاهری این چراغ­‌ها مرتبط می‌­شود. خطوط ممتد باعث می‌­شوند تا انسان به صورت ناخودآگاه به دنبال ابتدا و انتهای آن‌­ها، مدت زمان بیشتری را صرف توجه به فضای موجود کند. همین مدت زمان بیشتر توقف در فضا، فرصتی خوب برای جذب مشتریان به محصولات، به صورت مکمل با دکوراسیون و یا مکالمه حضوری است. علاوه بر این به واسطه این چراغ‌ها می‌­توان مشتریان وارد شده به فروشگاه را به ناحیه به‌خصوصی از فروشگاه هدایت نمود.

به همین دلیل چراغ‌­های خطی اکووات متناسب با طراحی و سلیقه شما سفارشی‌سازی شده و در ابعاد و اشکال هندسی مختلف از جمله خطوط ممتد، مربع، مستطیل، خطوط L  شکل و یا S شکل قابل ساخت هستند. ساخت چراغی با شکل هندسی سفارشی و در عین حال نوری یکپارچه بدون ایجاد شکاف و یا تیرگی در نقطه­‌ای از چراغ، تخصصی است که اکووات به خوبی از عهده آن برآمده است.

2- طراحی بر اساس نحوه نصب

روکار

همانطور که می‌­دانید چراغ‌­های خطی در انواع روکار، توکار و آویز موجود هستند. کاربرد چراغ­‌های روکار در فضاهایی است که بدنه خطی چراغ به عنوان بخشی از دکوراسیون قرار گرفته و یا در میان شیارهای ایجاد شده روکار در دکوراسیون قرار می‌­گیرد.

توکار

اگر توانایی ایجاد شیارهایی با عرض 6 و یا 9 سانتی‌­متر در داخل دیوار و یا سقف خود دارید، در این صورت چراغ­‌های خطی توکار، یک راه حل مدرن برای نورپردازی ظریف و در عین حال زیبای فضای شما خواهد بود.

آویز

چراغ­‌های آویز همیشه طرفداران خود را در بازار محصولات روشنایی دارند. چراغ­‌های خطی آویز نیز بهترین گزینه جهت نورپردازی با یک چراغ آویز در فضاهایی با سقف اکسپوز و یا دیگر سقف‌­ها می‌­باشد. انواع یک طرفه و دو طرفه این چراغ­‌ها قابلیت ایجاد نور دانلایت و آپلایت را به صورت همزمان فراهم می‌­کند.

چراغ آویز

3- کیفیت نور خروجی

شاید پیش از این نیز با بازار محصولات روشنایی خطی آشنایی زمینه‌­ای کسب کرده باشید. ممکن است شما هم با مشاهده این بازار، توجهتان به تنوع بسیار زیاد چراغ‌­های خطی و یا حتی چراغ­‌های خطی ماژولار، از نظر طراحی ظاهری، کیفیت ساخت، قیمت، نور خروجی و سایر فاکتورها جلب شده باشد. بنابراین بهتر است یک بار برای همیشه خیالتان از انتخاب چراغ خطی مناسب خود راحت شود.

چراغ خطی با استاندارد زاگا

بهترین انتخاب برای چراغ­‌های خطی، چراغ ماژولار و آن هم با استفاده از ماژول­‌های با استاندارد زاگا است. ماژول‌­های استاندارد زاگا از جمله ماژول‌های اکووات، با استفاده از درایورهای جریان ثابت و چیپ‌های با کیفیت بالا عمل کرده و نوری یکدست به شما تحویل می‌­دهد. البته باید توجه داشت که استاندارد زاگا تنها استاندارد ناظر بر ابعاد فیزیکی ماژول‌هاست اما در چراغ‌­های خطی ماژولاری که برای روشنایی آن‌­ها از ماژول‌­های استاندارد زاگا استفاده شده­‌ است، نوری با کیفیت و یکدست، بدون خیرگی و یا افت نور ساطع خواهد شد. در ایران برای اولین بار ماژول‌­های با استاندارد زاگا توسط اکووات و با استفاده از چیپ‌­های OSRAM تولید شده است.

چشمک و نمود رنگ

این دو فاکتور از مهم­‌ترین فاکتورها در انتخاب یک چراغ مناسب برای فضای تجاری است. به عنوان مثال در چراغ‌­های خطی ماژولار اکووات، نور ساطع شده علاوه بر دارا بودن تمام ویژگی‌­های فوق، بدون فلیکر و یا چشمک بوده و این یعنی دیگر خبری از خراب شدن عکس‌­های شما زیر نور فروشگاه نخواهد بود. علاوه بر این شاخص نمود رنگ در واقع نشان‌دهنده شباهت رنگ محصول شما زیر چراغ به رنگ حقیقی آن زیر نور خورشید می‌­باشد. چراغ‌­های خطی اکووات با شاخص نمود رنگ بالاتر از 95 (CRI>95) بیشترین شباهت از نظر نمود رنگ را به نور خورشید تأمین می‌­کنند تا هیچ کدام از مشتریان شما، به دلیل تفاوت رنگ، از خرید خود پشیمان نشود.

ضمانت مطمئن

مسلماً سوختن و یا کاهش کیفیت و شدت نور چراغ، از آزاردهنده‌ترین مشکلات در نورپردازی فضاهای تجاری است که علاوه بر ایجاد اختلال در دید مراجعه‌کنندگان، به جهت هزینه و وقت، دردسرهای خود را دارد. ریسه‌­ها و برخی براکت‌­های بی‌کیفیت ال­ای­دی، دیر یا زود مصرف‌کنندگان خود را در روشنایی فضای تجاری دچار مشکل می‌­کنند. اما از سویی دیگر یک چراغ خطی با کیفیت، تمامی نگرانی‌ها را برطرف خواهد کرد.

چراغ‌­های خطی اکووات نیز از این قائده مستثنی نبوده و به همین جهت تمامی چراغ‌­های خطی ماژولار اکووات با 5 سال ضمانت تعویض بی‌قید و شرط ارائه می‌­شوند.

بهین نور

نتیجه

چراغ‌­های خطی ماژولار بی‌شک اکنون به یکی از بهترین راه‌حل­‌های نورپردازی فضاهای مختلف تبدیل شده‌­اند. امیدواریم با مطالعه این مقاله، توانسته باشید با مقایسه انواع چراغ­‌های خطی، بهترین گزینه را برای نورپردازی خطی فضای تجاری خود انتخاب نموده و بر اساس طرح دلخواه، فروشگاه و فضای تجاری خود را نورپردازی کنید.