شناسه خبر : 37131 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

چگونه با حامی مهاجر بعد از برنده شدن در لاتاری مهاجرت کنیم؟

زمان اعلام نتایج لاتاری به وقت ایران چه موقع است؟

جواب لاتاری گرین کارت آمریکا در تاریخ 1400/2/18 اعلام خواهد شد. برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا ارزان‌ترین و سریع‌ترین روش برای مهاجرت به آمریکا و دریافت اقامت دائمی این کشور است. برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا در ماه اکتبر هر سال برگزار می‌شود و متقاضیان پس از انجام ثبت‌نام باید منتظر باشند تا زمان اعلام نتایج لاتاری فرا برسد. اما پس از ثبت‌نام سوالات متداولی نظیر این که نتایج لاتاری 2022 کی اعلام می‌شود و یا مشاهده نتایج لاتاری 2022 از چه طریقی امکان پذیر است در ذهن شرکت کنندگان شکل می‌گیرد که در ادامه به این سوالات پاسخ داده خواهد شد.

برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 در اکتبر 2020 انجام شد و افراد زیادی از سراسر جهان در این برنامه شرکت کردند و در سایت dvprogram ثبت نام کردند. شاید این سوال برای بسیاری از متقاضیان به خصوص ایرانیان وجود داشته باشد که نتایج لاتاری 2022 کی اعلام می‌شودجواب لاتاری گرین کارت 6 ماه پس از ثبت‌نام لاتاری یعنی در ماه می سال بعد اعلام می‌شود. به عبارت دیگر زمان اعلام نتایج لاتاری به وقت ایران در اردیبهشت 1400 می‌باشد. زمان اعلام نتایج لاتاری ممکن است در تاریخ اعلام شده نباشد اما در ساعت مشخصی اعلام می‌شود که زمان اعلام نتایج لاتاری به وقت ایران ساعت 19:30 خواهد بود.

برای مشاهده و اعلام نتایج یا جواب لاتاری 2022 می‌توانید به سایت موسسه حامی مهاجر که یک موسسه معتبر در زمینه ثبت‌نام و اعلام نتایج لاتاری است مراجعه نمایید. جواب لاتاری گرین کارت در زمان اعلام نتایج لاتاری به کسانی که از طریق حامی مهاجر ثبت‌نام کرده باشند، از طریق تماس و پیامک اطلاع داده خواهد شد.

برای اطلاع از زمان اعلام نتایج و همچنین خدمات موسسه حامی مهاجر به آدرس hamimohajer به برندگان لاتاری  (برای مشاهده مراحل بعد از قبول در لاتاری و تکلیف برندگان لاتاری اینجا کلیک کنید) می‌توانید با کارشناسان این مجموعه با شماره 02148406 تماس حاصل نمایید.

اعلام نتایج لاتاری

لاتاری یا ویزای تنوع نژادی آمریکا طی یک برنامه منظم هر ساله اجرا می‌شود. متاسفانه برخی شرکت‌کنندگان از سال مالی لاتاری که در آن ثبت نام کرده‌اند اطلاع دقیقی ندارند و به اشتباه گمان می‌کنند که چون در سال 2020 ثبت نام خود را انجام داده‌ند، بنابراین در لاتاری 2020 ثبت نام شده‌اند ولی در هر سالی که ثبت‌نام لاتاری را انجام دهند، در واقع برای 2 سال آینده ثبت نام کرده‌اند. یعنی کسانی که در سال 2020 ثبت نام می‌کنند، در برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 ثبت نام کرده‌اند.

تاریخ اعلام نتایج لاتاری

معمولا نتایج لاتاری حدود 6 ماه پس از ثبت نام اعلام می‌شود. بنابراین کسانی که در اکتبر سال 2020 ثبت نام کرده‌اند، مشاهده نتایج لاتاری 2022 در ماه می سال 2021 برای آنها امکان‌پذیر خواهد بود.

زمان اعلام نتایج لاتاری به وقت ایران در 18 اردیبهشت 1400 در ساعت 19:30 به وقت تهران خواهد بود اما امکان تغییر زمان اعلام نتایج لاتاری نیز وجود دارد.

با این حساب پاسخ این سوال که نتایج لاتاری 2022 کی اعلام می‌شود برای کسانی که منتظر مشاهده نتایج لاتاری 2022 هستند، مشخص می‌شود. همچنین شما می‌توانید با مراجعه به سایت حامی مهاجر و مشاهده روزشمار اعلام نتایج لاتاری از زمان اعلام نتایج مطلع شوید. همچنین می توانید برای مشاهده نتایج لاتاری به سایت تخصصی greencard نیز مراجعه کنید.

مرجع رسمی اعلام نتایج لاتاری

پس از اتمام روند ثبت نام در آخر یک صفحه با عنوان کانفرمیشن نامبر (Confirmation Number) برای شرکت‌کننده نشان داده می‌شود که باید یک نسخه PDF و یک نسخه چاپی را برای مشاهده نتایج لاتاری 2022 نزد خود نگه دارند. در هنگام اعلام نتایج دو روش برای بررسی نتایج لاتاری وجود دارد که به شرح زیر است:

  • با وارد کردن کانفرمیشن نامبر از طریق سایت رسمی لاتاری
  • از طریق سایت حامی مهاجر

اگر از طریق سایت حامی مهاجر ثبت نام خود را انجام داده باشید نتایج لاتاری از طریق پیامک و یا تماس به شما اعلام خواهد. اگر از طریق دیگری ثبت نام کرده اید با مراجعه به سایت حامی مهاجر و تکمیل فرم اعلام نتایج لاتاری منتظر اطلاع رسانی از طریق پیامک و یا تماس باشید.

نحوه چک کردن نتایج لاتاری

در صورتی که می‌خواهید به صورت شخصی نتایج لاتاری آمریکا را چک کنید باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

مرحله اول: مراجعه به سایت رسمی اعلام نتایج لاتاری

مرحله دوم: تکمیل فرم اطلاعات برای چک کردن نتیجه لاتاری

مرحله سوم: مشاهده نتیجه لاتاری

صفحه اعلام نتیجه برنده شدن در لاتاری یک بارکد و کیس نامبر (Case No) می‌باشد. کیس نامبر یا همان شماره پرونده شامل یک عبارت 14 کارکتری از اعداد و حروف است که وضعیت پرونده برندگان لاتاری را مشخص می‌کند. به طول مثال کیس نامبر 2022AS00001212 بیانگر این است که این پرونده براس سال 2022 است و از آسیا انتخاب شده است. در واقع چهار رقم اول شماره پرونده مشخص می‌کند که این کیس برنده چه سالی می‌باشد و دو حرف بعدی نشان دهنده مکان جغرافیایی برنده لاتاری است که در عبارت بالا AS به معنای آسیا است.

تکلیف برندگان لاتاری 2022

مطابق قانون ملیت و مهاجرت آمریکا تعداد ویزای تنوع نژادی یا ویزای لاتاری برای هر سال 55000 ویزا است که در برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا تعداد 50000 ویزا بین شرکت‌کنندگان توزیع می‌شود. به هر کشور حد اکثر 7 درصد از کل ویزاهای موجود اختصاص می‌یابد. نکته ای که باید نسبت به آن آگاهی داشت این است که در هر سال تعداد برنده‌های لاتاری بیشتر از تعداد ویزاهای تنوع نژادی است. به طور مثال اگر موجودی ویزاهای لاتاری 2022 برای ایرانیان 4500 ویزا باشد، تعداد برنده‌های انتخاب شده لاتاری از ایرانیان 6000 نفر خواهد بود.

محدودیت تعداد ویزا نسبت به تعداد برندگان به این دلیل است که حتما تمام 50000 ویزای در نظر گرفته شده صادر شود و اگر کسی واجد شرایط دریافت ویزا نبود، ویزا به شخص بعدی تعلق گیرد.

اولویت برندگان لاتاری گرین کارت در دریافت ویزا

اولویت دریافت ویزای برای بندگان لاتاری، ابتدا شماره کیس برنده لاتاری (کیس نامبر) و سپس به زمان ارسال فرم DS-260 بستگی دارد. این موضوع به آن معنا نیست که هر کس سریع‌تر نسبت به ارسال فرم‌های DS-260 اقدام کند، سریع‌تر وقت سفارت دریافت می‌کند. اولویت شماره کیس بسیار بالاتر از اولویت زمان ارسال فرم است اما در صورت تاخیر در ارسال فرم DS-260 به طوری که از کارنتی کیس عبور کرده باشد، دچار مشکلاتی خواهید شد. به خاطر داشته باشید به محض اتمام 4500 ویزای تعیین شده، الباقی برنده‌ها شانس دریافت ویزا را از دست خواهند داد. در مجموع ارائه فرم DS-260 صحیح بهتر از ارسال سریع و دارای خطای این فرم است چون خطا در این فرم باعث تاخیر در پردازش پرونده و احتمال از دست دادن ویزا خواهد شد.

از دیگر خدمات حامی مهاجر به برندگان لاتاری، ارائه مشاوره به برندگان لاتاری، تکمیل صحیح و بدون خطای فرم DS-260 و ارسال آن برای سفارت آمریکا است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اعلام نتایج لاتاری و همچنین خدمات حامی مهاجر به برندگان لاتاری می‌توانید با مشاوران و کارشناسان این موسسه با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.