شناسه خبر : 36516 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

سفر به مناطق ناشناخته بدون نگرانی

مسافرت کردن به خارج از کشور هیجان خاصی دارد.

 مخصوصاً وقتی که به صورت تفریحی قصد داشته باشی سفر کنی و البته این نوع سفر کردن را با فعالیت های هیجانی مثل طبیعت گردی، کوهپیمایی، سفر به باغات، مناطق روستای و آثار تاریخی همزمان کنی، از آن سفری به یادماندنی خواهی ساخت. برای هر شخصی برنامه ریزی برای این سفر شگفت انگیز، مستلزم در نظر گرفتن تمام جوانب است برای اینکه این سفر را به آسایش و آرامش و البته خوشی بدل کند.

در قالب برنامه ای که در نظر گرفته می شود، یک نکته اساسی وجود دارد آن هم این است که آیا تمام وسایل ممکن برای زندگی و گشت و گذار چند روزه در آن کشور را با خود به همراه می برید؟ آیا زمان بندی مناسبی برای سفر خود دارید؟ آیا به شرایط آب و هوایی و خوراکی های مرسوم در آن کشور توجه می کنید؟ آیا داروهای مورد نیاز برای خود را که احیاناً به صورت ضروری به آن ها نیاز خواهید داشت را با خود به همراه می برید؟ فعالیت های تفریحی که در آن جا مد نظر دارید که انجام دهید احتیاج به چه وسایل و ابزارهایی دارند و آیا شما با این ابزارها آشنایی دارید و راههای استفاده صحیح از آن ها را می دانید؟ هتل محل اقامت و هواپیما و وسایل نقلیه ای که با آن ها سفر می کنید چه امکاناتی دارند؟

همانطور که به صورت خلاصه در بالا اشاره شد، پاسخ به سوالات گفته شده می تواند به شما کمک کند که دیدگاه بهتری نسبت به جزئیات سفر خود داشته باشید و بتوانید برنامه ریزی بهتر و دقیق تری هم از این مسافرت خارج از کشور داشته باشید.

اما باز هم ممکن است با همه تلاشی که برای پیش بینی تمام وقایع می کنید، نکاتی از دید شما خارج شده باشند و یا اینکه موارد غیرمنتظره ای رخ دهد. بیماری یا حادثه منجر به جراحت اتفاق بیافتد. بیماری های واگیردار در آن کشور بروز کند. اتفاقاتی مانند گم شدن چمدان یا تأخیر یا لغو در پروازها رخ دهد که شما را مجبور به اسکان موقت یا اجباری در مکانی دیگر نماید. همه این اتفاقات بسیار نگران کننده هستند اگر از قبل برای هزینه های احتمالی آن ها برنامه ریزی نکرده باشید.

در واقع زمانی شما می توانید راحت تر سفر کنید که این اتفاقات برای شما کاملاً حل شده باشند. و درنهایت نیاز به یک حامی مالی برای پشت سر گذاشتن آن ها دارید. این حامی مالی شرکت بیمه است که در زمینه مسافرت بیمه هایی را ارائه می دهد به اسم بیمه مسافرتی. بیمه های مسافرت خارج از کشور دقیقاً برای همین شرایط طراحی شده اند برای افرادی که از کشور خود که با آن آشنایی کامل دارند به کشورهای دیگر که کمی برای آن ها ناآشناست و البته در آن کشورها هم از پوشش بیمه ای خاصی برخوردار نیستند. در بیمه مسافرتی شما قادر هستید که طرح های مختلفی را متناسب با شرایط خود بررسی کرده و در نهایت بهترین بیمه مسافرتی را انتخاب کنید و خیالتان از این بابت راحت باشد.

با این کار نیازی به همراه بردن پول نقد زیاد برای موارد پیش بینی نشده هم نخواهید داشت. در صورت بروز هر اتفاقی هم شما می توانید با تماس با شماره بین المللی کمک رسان که در بیمه مسافرتی درج می شود، از آن ها کمک بخواهید و متناسب با شهر و کشوری که در آن حضور دارید در کمترین زمان ممکن به شما کمک رسانی شود.

البته این ها برای افرادی بود که اهل برنامه ریزی هستند و می دانند که اگر برای هر کاری از قبل تفکر کرده و کارها را با برنامه پیش ببرند، آرامش بیشتری را هم در سفر تجربه خواهند کرد. شما جزو کدام دسته هستید؟