شناسه خبر : 36186 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

ویژگی‌های یک زندگی ساده و جذاب در خوابگاه پسرانه روزانه

اغلب دانشجویان، قبولی در دانشگاه به صورت روزانه را دوست دارند. فکر می‌کنید دلیلش چیست؟

اگر شما در هر رشته‌ای به صورت روزانه تحصیل کنید، مقدار هزینه‌های شما برای زندگی دانشجویی به حداقل میرسد. به طور مثال اگر به شما خوابگاه‌های روزانه تعلق بگیرد، دیگر نیازی نیست تا برای  اجاره خوابگاه‌های خودگردان و خصوصی، هزینه بالایی را پرداخت کنید.

خوابگاه‌هایی که به دانشجویان روزانه تعلق میگیرد، در واقع همان خوابگاه‌های دولتی دانشگاه‌ها هستند که ویژگی‌ها و معایب مخصوص به خودشان را دارند. انتخاب با شماست که چه مدل خوابگاهی را برای خود انتخاب کنید اما در نظر داشته باشید که انتخاب یک خوابگاه مناسب و ایده‌ال بدون شناخت کامل و بررسی دقیق به دست نمی‌آید.

در این قسمت از مقاله اسنپ روم، ویژگی‌های یک خوابگاه پسرانه روزانه را برای شما شرح میدهیم. اطلاعات این مقاله همچون راهنمایی جامع و کامل برای شما خواهد بود تا برای انتخاب خوابگاه خود، بهترین تصمیم را بگیرید.

نگاهی دقیق بر ویژگی‌های یک خوابگاه پسرانه روزانه

همان طور که پیشتر گفته شد، دانشگاه برای دانشجویانی که به صورت روزانه قبول شده‌اند، خوابگاه‌هایی را در نظر میگیرد. خوابگاه پسرانه روزانه نیز همانند سایر خوابگاه‌های دولتی از ویژگی‌ها و مزایایی برخوردار است. این ویژگی‌ها و مزایا شامل:

مبلغِ کم اجاره بها

اگر میخواهید برای اجاره خوابگاه پسرانه در تهران، مبلغ ناچیزی پرداخت کنید، بهترین گزینه برای شما خوابگاه‌های دولتی و روزانه هستند. این خوابگاه‌ها به صورت ترمی از شما مبلغی را دریافت میکنند که در مقایسه با سایر خوابگاه‌ها بسیار اندک و به صرفه است.

امکانات رفاهی متنوع

برای راحتی هر چه بیشتر دانشجویان در یک خوابگاه پسرانه روزانه، امکانات متنوع و فراوانی به چشم میخورد. این امکانات با توجه به تعداد بالای دانشجویان، به صورت گسترده و وسیع در اختیار آنها قرار میگیرد. 

برخی از این امکانات شامل:

• سلف سرویس و سالن غذاخوری

• آشپزخانه

• سوپر مارکت

• نمازخانه

• سالن تلویزیون

• سالن مطالعه

• فضای سبز که مجهز به وسایل ورزشی‌ست.

• اغذیه‌فروشی

دسترسی آسان به دانشگاه

خوشبختانه اکثر خوابگاه‌های روزانه و دولتی در داخل و یا نزدیکی دانشگاه قرار دارند. مثال‌های زیر را بخوانید تا اهمیت نزدیکی خوابگاه به دانشگاه را بهتر و بیشتر درک کنید.

  • هنگامی که شما خواب مانده‌اید و تا زمان شروع کلاستان دقایقی بیشتر باقی نمانده است، تنها چیزی که به شما کمک میکند تا خود را فورا به کلاس برسانید، طی کردن مسافتی کوتاه از خوابگاه تا دانشگاه است.

  • حالتی را در نظر بگیرید که قرار است خسته و گرسنه، پس از چندین کلاس دانشگاهی به خوابگاه خود برگردید، اگر دانشگاه شما فاصله زیادی تا خوابگاه داشته باشد، قطعا این مسافت طولانی، احساس خستگی شما را دو چندان میکند.

برگزاری مراسم‌ و برنامه‌های تفریحی جذاب در خوابگاه پسرانه

یکی از هیجان‌انگیزترین سرگرمی‌ها در خوابگاه پسرانه روزانه، شرکت در مراسم‌ و برنامه‌های تفریحی‌ست. در این برنامه‌ها، بسته به محتوایی که دارند، مهمان‌های ویژه‌‌ای دعوت می‌شوند تا برای شما سخنرانی کنند و یا اجرای ویژه‌ای داشته باشند.  حضور شما در این برنامه‌های مفرح باعث می‌شود تا لحظاتی از دغدغه‌های زندگی دانشجویی دور بمانید و بهترین خاطرات را در ذهن خود ثبت کنید. 

تجربه زندگی با افراد موفق و هم‌دانشگاهی

 زندگی در خوابگاه پسرانه روزانه، به شما فرصتی می‌بخشد تا با کسانی معاشرت و زندگی کنید که در دانشگاه شما درس میخوانند. اگر هم‌خوابگاهی‌های شما به دنبال موفقیت و رشد تحصیلی باشند، مطمئن باشید ارتباط با آنها برای شما دستاوردهای ارزشمندی را به دنبال خواهد داشت.

نظارت دقیق  دانشگاه بر خوابگاه پسرانه روزانه 

خوابگاه‌های روزانه، تحت نظارت مستقیم دانشگاه،‌‌ اداره و مدیریت می‌شوند؛ بنابراین اگر اتفاق یا حادثه ناخوشایندی در خوابگاه شما رخ دهد، دانشگاه به سرعت و با دقت در جهت رفع آن اقدام میکند. 

آیا همه دانشجویان، خوابگاه پسرانه روزانه را برای اقامت خود انتخاب میکنند؟

با وجود تمام ویژگی‌ها و مزایایی که برای یک خوابگاه پسرانه روزانه ذکرکردیم، ممکن است شما شلوغی این نوع خوابگاه‌ها را دوست نداشته باشید و بخواهید با افراد کمتری در خوابگاه زندگی کنید. در این حالت پیشنهاد ما به شما اجاره خوابگاه‌های خودگردان و خصوصی‌ست. اینگونه خوابگاه‌ها را میتوانید از طریق اپلیکیشن و سامانه‌های آنلاین، اجاره و رزرو کنید.

اسنپ روم یکی از سامانه‌های معتبر و شناخته شده در این زمینه است تا شما بتوانید رزرو آنلاین خوابگاه پسرانه را در کمترین زمان ممکن، انجام دهید. در این سامانه به شما اطلاعات دقیقی از خوابگاه‌های پسرانه به همراه تصاویر و قیمت اجاره آنها ارائه می‌شود تا انتخاب شما به دور از هر گونه تردید و خطا انجام شود.

در این مقاله از مزایا و ویژگی‌های زندگی دانشجویی در خوابگاه‌ پسرانه روزانه صحبت کردیم. هزینه پایین، امکانات رفاهی متعدد، تجربه زندگی با افراد موفق و نظارت دقیق دانشگاه بر خوابگاه از جمله مزایای زندگی در این مدل خوابگاه‌هاست.

تنها چیزی که ممکن است زندگی در خوابگاه‌های روزانه را برای شما سخت کند، شلوغی و جمعیت زیاد دانشجویان ساکن در این خوابگاه‌‌هاست. اگر این مورد برای شما آزاردهنده است، میتوانید  خوابگاه‌های خودگردان و خصوصی ‌را برای خود انتخاب و اجاره کنید. این خوابگاه‌ها به راحتی از طریق سامانه‌های آنلاین مانند: اسنپ روم قابل رزرو و اجاره هستند.

برایمان بنویسید اگر قرار باشد دوران دانشجویی خود را در خوابگاه سپری کنید،  خوابگاه دولتی را انتخاب میکنید یا خصوصی؟