شناسه خبر : 34184 لینک کوتاه

بریده روزنامه‌ها (سیاسی)

محکومیت صادقی به ۲۱ ماه حبس با شکایت لاریجانی

دنیای اقتصاد نوشت: محمود صادقی نماینده تهران در مجلس به دنبال شکایت صادق آملی‌لاریجانی، در دادگاه بدوی به ۲۱ ماه حبس تعزیری و ۱۰ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد. نماینده مردم تهران درباره جزئیات این حکم به «ایلنا» گفت: به دو بار پرداخت جزای نقدی پنج میلیون‌تومانی که مجموعاً ۱۰ میلیون تومان می‌شود و گذراندن حبس‌های هفت ماه و ۱۴ ماه که مجموعاً ۲۱ ماه می‌شود، محکوم شده‌ام. حکم پرونده شکایت رئیس پیشین قوه‌قضائیه از بنده ۲۷ بهمن‌ماه سال گذشته صادر و اوایل اسفندماه به من ابلاغ شد. او همچنین در گفت‌وگویی گفت: در شرایط فعلی کرونایی به صلاح نیست جزئیات پرونده رسانه‌ای شود. صادقی در گفت‌وگوی دیگری اظهار کرد: فعلاً درخواست تجدیدنظر داده‌ام.

آرزوی دولت برای هموار کردن مسیر زیارت

خبرآنلاین نوشت: رئیس‌جمهوری با بیان اینکه آرزوی دولت این است که بتواند با مهار کرونا و کاهش خطر شیوع این بیماری خطرناک، دوباره مسیر زیارت را هموار کند، گفت: از همان ابتدا، دولت در کنار تلاش برای بازگشایی مجدد فعالیت واحدهای صنفی و اقتصادی کم‌ریسک که نقش بسیار مهمی در معیشت مردم داشتند در تلاش برای طراحی سیاست‌ها و برنامه‌هایی برای بازگشایی مجدد اماکن مذهبی است. با همکاری تولیت آستان مقدس حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) و دیگر تولیت‌های آستان‌های مقدس امیدوارم بتوانیم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تمهیداتی طراحی کنیم تا پس از ۱۵ اریبهشت ماه در صورت تشخیص مسوولان بهداشتی و سلامت کشور، صحن‌های اماکن متبرکه بازگشایی شوند.

پاسخی قوی‌تر از عین‌الاسد

ایسنا نوشت: علاءالدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به توییت رئیس‌جمهور آمریکا علیه سپاه، خطاب به او گفت: اگر حماقتی سر بزند پاسخی قوی‌تر از عین‌الاسد دریافت خواهید کرد. او افزود: ترامپ نگران انتخابات آینده و افکار عمومی آمریکاست او که نمی‌تواند به سوالات متعدد فرمانداران ایالات آمریکا پاسخ دهد با پرخاشگری پاسخگوی خبرنگاران بوده است. شعار ترامپ در انتخاب اقتصاد و نفت نتوانست به موفقیت برسد از این‌رو با راه انداختن بازی سیاسی می‌خواهد افکار عمومی ملت آمریکا را از بحران داخلی کرونا و کمبودها در زمینه‌های مختلف منحرف کند. او حتی ممکن است برای جدی‌تر نشان دادن موضوع دست به اقدام احمقانه‌ای بزند.

کشور بدون سپاه روی امنیت را به خود نمی‌دید

تسنیم نوشت: مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، سوم اردیبهشت) در نطق پیش از دستور خود، به دوم اردیبهشت، سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: از نظر امیرالمومنین علی(ع)، سپاهیان، دژهای مستحکمی هستند که می‌توانند مردم را در برابر دشمنان حفظ کنند و موجب سربلندی دین و کشور هستند. نایب رئیس مجلس تاکید کرد: کشور بدون سپاه روی امنیت را به خود نمی‌دید، سپاه پاسداران موجب شد که 41 سال تمام توطئه‌های آمریکا و اذنابش با شکست مواجه شود. پزشکیان خاطرنشان کرد: وجود سپاه در تمام صحنه‌ها همیشه خودش را به‌روشنی نشان داده و امیدواریم قدر این عزیزان را بدانیم.

دراین پرونده بخوانید ...