شناسه خبر : 29729 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

باخبرگزاری‌ها (سیاسی)

ایرنا: معاون اول رئیس‌جمهور از معرفی «حمیرا ریگی» فرماندار شهرستان قصرقند به عنوان سفیر جدید ایران در برونئی خبر داد.

ایسنا: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ادعا کرد اگر جمهوری اسلامی همچنان به دنبال نابودی رژیم صهیونیستی باشد، هرگز با ایران مذاکره نخواهد کرد.

فارس: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: رئیس‌جمهور آمریکا که خود را قدرتمندترین فرد روی زمین می‌داند به شکلی خفت‌بار وارد عراق می‌شود و هنگام ورود هواپیما دستور می‌دهد چراغ‌ها را خاموش کرده و پرده‌ها را بکشند زیرا همسرش ترسیده است و در یک پایگاه نظامی خارج از بغداد فرود می‌آید.

ایرنا: به موجب تصمیم هیات وزیران علیرضا رزم‌حسینی، بهرام سرمست، محمدعلی طالبی و عنایت‌الله رحیمی به ترتیب به ‌عنوان استانداران خراسان رضوی، قم، یزد و فارس انتخاب شدند.

عصر ایران: مدیر صدا و سیمای مرکز کیش به دلیل پخش فیلمی با صحنه مبتذل از سمت خود برکنار شد. اما این مدیر برکنارشده بلافاصله، به عنوان مشاور معاونت امور استان‌های صدا و سیما منصوب شد.

اعتمادآنلاین: عبدالرضا هاشم‌زایی، نماینده تهران گفت: امیدوارم برای احترام به خانواده جان‌باختگان دانشگاه علوم تحقیقات و احترام به افکار عمومی رده‌های بالای مدیریتی در دانشگاه آزاد از آقای ولایتی گرفته تا رئیس دانشگاه آزاد استعفا دهند و از مردم عذرخواهی کنند.

فارس: رئیس خانه احزاب ایران گفت:‌ تاکنون حدود ۹۰ حزب از سوی وزارت کشور به عنوان احزاب قانونی به خانه احزاب ایران معرفی شده است.

تسنیم: سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس از پس گرفتن امضاهای ۳۵ نماینده از طرح استیضاح وزیر کشاورزی خبر داد.

ایرنا: ستاد نماز جمعه تهران اعلام کرد: حجت‌الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری در حکمی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به ‌عنوان امام جمعه موقت تهران منصوب شد.

مهر: سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی پایتخت با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون بیش از شش هزار فراخوان تجمع از سوی ضدانقلاب داشته‌ایم، گفت: خوشبختانه با تلاش نیروی انتظامی، بسیاری از این اقدامات ناکام ماند.

ایلنا: دادستان تهران گفت: آقای بقایی در حال گذراندن محکومیت خود است. ۵ سال از ۵ /۶ سال محکومیت آقای مشایی نیز تایید شده و ایشان در حال گذراندن محکومیت خود هستند. اما اطلاعی از حکم آقای جوانفکر ندارم.

ایرنا: سخنگوی وزارت امور خارجه از انجام مذاکرات «مفصل» و «مبسوط» با هیات طالبان در تهران خبر داد. بهرام قاسمی با بیان اینکه این مذاکرات با اطلاع دولت افغانستان بوده، افزود که هدف از انجام این مذاکرات، یافتن راهکاری برای ایجاد صلح در افغانستان و زمینه‌سازی برای انجام گفت‌وگو بین گروه‌های مختلف این کشور با دولت کابل است.

دراین پرونده بخوانید ...