شناسه خبر : 25438 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

آدرس غلط

رئیس‌جمهوری: صد هزار نفر شغل خود را در یک هفته اخیر از دست داده‌اند

رئیس‌جمهور می‌گوید اگر اعتراضات اخیر را صرفاً به موضوعات اقتصادی تقلیل دهیم، آدرس غلط دادن و توهین به شعور مردم است.

رئیس‌جمهور می‌گوید اگر اعتراضات اخیر را صرفاً به موضوعات اقتصادی تقلیل دهیم، آدرس غلط دادن و توهین به شعور مردم است. حسن روحانی در دیدار با وزیر اقتصاد و معاونانش با بیان اینکه حوادث چند روز گذشته تجربه‌ای برای مردم و نسل جوان و کسانی بود که زندگی بهتر می‌خواهند، اظهار کرد: بعضی‌ها تصور می‌کنند مردم فقط پول و اقتصاد می‌خواهند، اما آیا کسی حاضر است ماهانه پول قابل توجهی دریافت کند، اما به طور مثال شبکه مجازی کاملاً مسدود باشد یا در تردد با خودرو و رفت و آمد به بیرون از خانه با محدودیتی مواجه بوده و حتی حق حرف زدن نداشته باشد. مگر می‌شود آزادی و زندگی مردم را با پول خریداری کرد، چرا عده‌ای آدرس غلط می‌دهند و این توهین به مردم است. مردم مطالباتی دارند که بخشی از آن اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و امنیتی است و باید همه این مطالبات مورد توجه قرار بگیرد.

او گفت: مشکلی که امروز با آن مواجه هستیم، فاصله ما مسوولان با نسل جوان است. نمی‌توان سبک زندگی خود را به نسل‌های آینده تحمیل کرد. مردم هم صراحتاً اعلام می‌کنند حرف دارند و باید به حرف مردم گوش داده و بالاتر از آن به آن عمل کنیم و اگر اکثریت کشور با نسل جوان است به معنای آن است که باید به نظر اکثریت عمل کنیم.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: عده‌ای می‌گویند اصلاح قیمت‌ها را انجام ندهید و مبلغ مالیات هم افزایش نیابد و در مقابل خواهان افزایش حقوق و رسیدگی به فقرا هستند، اگر بر روی حرف اولشان تاکید دارند، پس بخش دوم ادعاها، شعار می‌شود. مشکلاتی مانند اشتغال و فقر با شعر و شعار حل نمی‌شود و ما خواهان راه‌حل هستیم. تبصره‌های 14، 18 و 19 به‌عنوان تبصره‌های اصلی بودجه سال آتی است و اگر حذف شود، دیگر لایحه بودجه دولت نیست.

او گفت: افتخار دولت یازدهم و دوازدهم گردش آزاد اطلاعات است اما عده‌ای از فضای مجازی خوششان نمی‌آید و می‌گویند مردم فقط باید به صدا و سیما نگاه کنند. نباید عده‌ای بخواهند شبکه‌های مجازی که به خاطر شرایط خاص چند روزی مسدود شده برای همیشه مسدود باشد. با این کار بیش از صد هزار نفر شغل خود را در یک هفته اخیر از دست داده‌اند و ما باید به فکر زندگی و راحتی مردم باشیم.