شناسه خبر : 23501 لینک کوتاه

بریده روزنامه‌ها

هشدار به دستگاه قضایی 

a-12-2در سرمقاله خود با عنوان «پیچ تاریخی دستگاه قضایی» به پرونده اختلاس سه‌‌هزار میلیاردی پرداخت و اعلام کرد: «امپراتور رسانه‌ای ضدانقلاب، اپوزیسیون خارج‌نشین و فراری و گروه‌های معاند این به اصطلاح پیش‌بینی‌- بخوانید آرزو- را به میان آوردند که جمهوری اسلامی قدرت برخورد با متهمان و عوامل فسادی مالی در ابعاد سه هزار میلیارد تومان را ندارد و خلاصه آنکه فرجامی برای این پرونده متصور نیست ...پرونده فساد سه‌هزار میلیاردی وقتی در ۲۹ بهمن ۹۰ پس از قرار مجرمیت و صدور کیفرخواست برای متهمان به دادگاه انقلاب آمد؛ ضد‌انقلاب را آچمز کرد. بنابراین با آغاز جلسات دادگاه و آمدن متهمان پای میز محاکمه، ضدانقلاب و دشمن از القای رسیدگی نکردن به این پرونده در محیط رسانه‌ای و در فضای افکار عمومی به این سناریو تغییر فاز داد که؛ «متهمان اصلی محاکمه نمی‌شوند»! ... در ادامه جلسات دادگاه وقتی علاوه بر مدیران و مسوولان گروه آریا، مدیران ارشد بانکی و دولتی نیز به عنوان متهم پای میز محاکمه حاضر شدند معلوم شد که قوه قضائیه همچنان که بارها تاکید کرده عزم خود را جزم نموده تا اخلالگران و مفسدان اقتصادی در حاشیه امن قرار نگیرند... همچنان که قانون صراحتاً اشاره دارد که ظرف یک هفته پس از ختم دادرسی، قاضی انشای رای نماید ضروری است که موانع پیش روی با درایت و دقت از سر راه برداشته شود...» 

♦♦♦

انتقاد آیت الله موسوی اردبیلی به گرانی‌ها

a-13-1 بخشی از بیانیه آیت‌الله عبدالکریم موسوی‌اردبیلی به مناسبت ماه مبارک رمضان را منتشر کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است: «شکم‌های گرسنه و دهان‌های تشنه در ماه مبارک رمضان ما را به یاد روزی می‌اندازد که تمام وجودمان را فقر و نیاز فرا خواهد گرفت و غیر از رحمت واسعه پروردگار چشم امید به جایی نخواهیم داشت. افزون بر آن باید به یاد گرسنگان از اهل شهر و دیار و ملک و سرزمین‌مان هم باشیم. مایه تاسف است که پس از سه‌دهه از انقلاب اسلامی که با آرزوی فقرزدایی و برقراری عدالت اجتماعی برپا شد هنوز شاهد چنین مسائلی باشیم.»

♦♦♦

افتتاح جاده ناتمام توسط احمدی‌نژاد در زنجان 

a-13-2  از زنجان خبر می‌رسد جاده زنجان - تهم - چورزق که با حضور رئیس‌جمهور به طور رسمی افتتاح شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت، هنوز در دست ساخت است. این‌جاده درحالی با حضور رئیس‌جمهور، وزیر راه و شهرسازی و هیات همراه افتتاح شد که تنها چند کیلومتر جلوتر و همزمان با این افتتاح ماشین‌آلات راه‌سازی مشغول کار بودند. نه‌تنها قسمتی از طرح افتتاح شده فاقد خط‌کشی است بلکه به‌رغم تاکید استاندار زنجان مبنی بر ایجاد پوشش مخابراتی در این محور، امکان ارتباط مخابراتی به هیچ‌وجه وجود ندارد .

 

دراین پرونده بخوانید ...