شناسه خبر : 27664 لینک کوتاه

آتش و خشم

تصادف مرگبار تانکر حمل سوخت با اتوبوس مسافربری سنندج - تهران

در اولین دقایق بامداد چهارشنبه 20 تیرماه برخورد یک تانکر حمل سوخت با اتوبوس مسافربری سنندج-تهران به آتش‌سوزی شدید منجر شد و 13 قربانی گرفت. در پی این حادثه سه روز عزای عمومی در کردستان اعلام شد. خبرگزاری تسنیم به نقل از یکی از دو راننده اتوبوس که در این حادثه جان سالم به‌در برده است، نوشت: اتوبوس برای سوار کردن مسافر پشت یک دستگاه وانت توقف کرد که ناگهان همزمان با برخورد تانکر با اتوبوس، صدای انفجار بلند شد و تانکر و اتوبوس به ‌صورت همزمان دچار حریق شدند.

در اولین دقایق بامداد چهارشنبه 20 تیرماه برخورد یک تانکر حمل سوخت با اتوبوس مسافربری سنندج-تهران به آتش‌سوزی شدید منجر شد و 13 قربانی گرفت. در پی این حادثه سه روز عزای عمومی در کردستان اعلام شد. خبرگزاری تسنیم به نقل از یکی از دو راننده اتوبوس که در این حادثه جان سالم به‌در برده است، نوشت: اتوبوس برای سوار کردن مسافر پشت یک دستگاه وانت توقف کرد که ناگهان همزمان با برخورد تانکر با اتوبوس، صدای انفجار بلند شد و تانکر و اتوبوس به ‌صورت همزمان دچار حریق شدند. بر اساس گزارش‌ها چند خودرو دیگر نیز در اطراف محل حادثه دچار آسیب شدند و تجمع گسترده مردم عملیات امدادرسانی را با مشکل مواجه کرد. این حادثه از همان لحظه‌های اولیه خشم و انتقاد مردم را برانگیخت. رضا میرزایی، مدیرکل امنیتی استان کردستان، در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در پی حادثه تلخ شب گذشته عده‌ای از مردم در دقایق اولیه این حادثه با دیدن صحنه آتش‌سوزی و پیکر جان‌باختگان احساساتی شده و با عوامل نیروی انتظامی حاضر در محل حادثه درگیر شدند. عده‌ای معدود از حاضران در محل حادثه به سمت نیروهای انتظامی سنگ‌پرانی کردند و یک دستگاه سمند را نیز به آتش کشیدند. نیروهای انتظامی استان و همه دستگاه‌های خدمت‌رسان در دقایق اولیه این حادثه با هدف خدمت‌رسانی به‌ موقع در محل حادثه حاضر شدند و به دنبال این بودند که در کوتاه‌ترین زمان به حادثه‌دیدگان کمک کنند. به طور قطع حضور همه نیروهای خدمت‌رسان استان مانع به وقوع پیوستن اتفاقات حاشیه‌ای در این حادثه تلخ شده است. حواشی این حادثه در لحظه‌های اولیه کنترل شد و تمام شده است.

پس از این حادثه احسن علوی، نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران، از استاندار کردستان و سایر مسوولان خواست در اسرع وقت از تردد تانکرهای سوخت در کردستان جلوگیری کنند. او گفت: زیرساخت‌های کردستان مناسب تردد وسیله‌های نقلیه عادی مردم استان نیست ولی متاسفانه مسوولان کشور همچنان به تردد ارابه‌های مرگ در جاده‌های کردستان اهمیتی نمی‌دهند. آن‌طور که خبرگزاری مهر گزارش داده، این نماینده مجلس عنوان کرد: این تانکرهای سوخت در مدت چند سالی که جاده‌های کردستان را ناامن و محیط زیست را آلوده کرده‌اند نه‌تنها هیچ عایدی برای استان نداشته‌اند بلکه بلای جان مردم و وسیله داغدار شدن خانواده‌های کُردستانی شدند. مجمع نمایندگان کردستان در این رابطه تشکیل جلسه خواهد داد. 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها