شناسه خبر : 23557 لینک کوتاه

رونق کسب وکار در تالارداری

آن زمان‌ها دیگر گذشت که منازل شخصی و خانه‌ها محل برگزاری مجالس و مراسم‌ جشن و عروسی بود، امروزه در روستاها هم برگزاری اغلب مراسم‌ در تالارهای پذیرایی رایج شده و تقریباً برای خانواده‌ها امری معمول است. از سوی دیگر چند سالی است که بازار همایش‌ها و کنفرانس‌ها در میان دولتی‌ها و بخش خصوصی داغ شده و سالانه تعداد زیادی از این دست، در نقاط مختلف کشور برگزار می‌شود بنابراین تالارداری هم فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاری است.

برای این منظور در فاز اولیه، یک تالار هزار متری در سه طبقه باید ایجاد یا احداث شود. بنابراین باید حدود 600 میلیون تومان سرمایه اولیه داشته باشید. 500 میلیون تومان برای تملک زمین، حدود 64 میلیون تومان برای محوطه‌سازی و ساختمان و حدود 40 میلیون برای خرید لوازم اداری، آشپزخانه و پذیرایی؛ در این صورت اگر در سال اول 20 مراسم و در هر کدام به طور متوسط از 450 نفر مهمان پذیرایی شود، درآمد این تالار ماهانه حداقل 40 میلیون تومان خواهد بود. برای موفقیت در تالارداری، ارائه خدمات متنوع، برخورد مناسب کارکنان با مشتریان و به ویژه مهمانان آنها، رعایت اصول بهداشتی در مجموعه، تبلیغات و ارائه تخفیفات به ارگان‌ها و سازمان‌ها ضروری است. 

همچنین فراموش نکنید که ماه رمضان تنها ماهی از سال است که می‌توانید هر شب مراسم افطاری در تالار خود برگزار کنید و به قول معروف بازار تالارداران در این ماه حسابی سکه است. اقلام مصرفی مورد نیاز برنج، گوشت گوسفند و مرغ، میوه و سبزیجات است که ماهانه حدود 10 میلیون تومان هزینه باید صرف تهیه آنها شود.

 

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها