شناسه خبر : 7114 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

عینک واقعیت افزوده تجاری خواهد شد؟

یک تکنولوژی به نسبت نو، ایده استفاده از واقعیت افزوده در دنیای واقعی است. در حال حاضر گوشی موبایل هر کسی پنجره ورود او به دنیای واقعیت افزوده است.

فرد می‌تواند با استفاده از مانیتور و دوربین تلفن همراه خود چیزهایی را از دنیای اطراف خود ببیند که در وضعیت عادی نمی‌تواند ببیند، مثل آنچه پشت یک ساختمان است، همچون نقشه و نشانی‌ها و یا حتی وضعیت آب و هوا.
در ابتدای سال ۲۰۱۲ گوگل عینک گوگل را معرفی کرد تا بتواند واقعیت افزوده را به روی عینک منتقل کند. این عمل گوگل باعث شد واسطه‌ انسانی دریافت واقعیت افزوده حذف شود. این عینک به صورتی است که فرد می‌تواند با استفاده از عینک خود پیام‌هایش را چک کند، فیلمبرداری کند و اطلاعات اضافی را درباره محیطی که در آن زندگی می‌کند به دست آورد.
هرچند عینک گوگل زودتر از سال 2014 تجاری نخواهد شد، کل صنعت IT در حال سرمایه‌گذاری بر روی این ایده است تا محصولاتی از این دست را به بازار عرضه کند. در حال حاضر فعالان این عرصه همه به دنبال تولید محصولی مشابه هستند تا به سوالی پاسخ بدهند که هیچ‌گاه وجود نداشته است. اما به هر حال در وضعیت فعلی، واقعیت افزوده و آنچه این فعالیت را انجام خواهد داد به زودی وارد بازار خواهد شد و این احتمالاً نخستین قدم به سمت انسانی کردن تکنولوژی خواهد بود.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها