شناسه خبر : 5556 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

این پیامی است که به تهران می‌برم
index:1|width:40|height:20|align:right در یادداشتی به قلم لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه نوشت: فرانسویان همیشه مجذوب ایران و به ویژه میراث این فرهنگ کهن و سهم این کشور در تاریخ علم و اندیشه بوده‌اند. دانشجویان ایرانی نیز برای ما شگفتی‌آفرین‌اند؛ آنها چهره ایران در دانشگاه‌های فرانسه‌اند و خوش می‌درخشند. امروز شرایط برای بهبود و ارتقای سطح تبادلات دو کشور مهیا شده است... توافق هسته‌ای مهم 14 ژوئیه یک چرخش است. برای آنکه این چرخش موفق باشد ضروری است هر یک از طرف‌ها تعهداتی را که پذیرفته طبق تقویم مورد توافق اجرا کند... از این پس دورنماهای جدیدی برای هر دو کشور باز شده است... ما می‌خواهیم برای یک جهان امن‌تر اقدام کنیم و بایسته است ایران همه سهم خود را در این جهان داشته باشد. این پیامی است که به تهران می‌برم.

ماجرای مراجعه خواهر مشایی به یک وکیل
index:2|width:40|height:20|align:right نوشت: محمود علیزاده‌طباطبایی وکیل دادگستری گفت: در جریان اختلاس سه هزار میلیاردی خانمی به دفترم آمد و از من خواست تا وکالت پسرش را که به جرم اختلاس زندانی شده بود به عهده بگیرم. به او گفتم اگر پسر شما رشوه گرفته، به او توصیه می‌کنم قبل از صدور کیفرخواست مبلغ اختلاس را برگرداند... او در پاسخ گفت شما می‌دانید من کی هستم؟ گفتم خیر. گفت من خواهر اسفندیار رحیم‌مشایی چهره نزدیک به محمود احمدی‌نژاد هستم. او شرط من را پذیرفت و من نیز وکالت پسرش را به عهده گرفتم و از او تا مرحله‌ای دفاع کردم، تا اینکه پس از مدتی به متهم گفتند بدون وکیل بیا به دادگاه تا قضیه را حل کنیم. نخواستند من به عنوان وکیل در پرونده حضور داشته باشم.

سه اسم رمز پسا‌هسته‌ای
index:3|width:40|height:20|align:right نوشت: «توسعه» اسم رمز عبور از سیاست‌های کلی نظام در خصوص نحوه مواجهه با آمریکاست. چنان بر طبل توسعه می‌کوبند که گویی پرونده هسته‌ای کلید ورود یک کشور عقب‌مانده به حریم خصوصی کدخداست... رمز دوم طرح «اصلاحات داخلی» است. به‌صورت پررنگ در رسانه‌های تجدیدنظرطلب مشاهده می‌شود که «پس از هسته‌ای نوبت سیاست داخلی است». آنچه پشت این حرف خوابیده و در بیان غلامحسین کرباسچی با عنوان «نهضت ملی گفت‌وگو» تجلی یافت با اهدافی چون ماستمالی‌ کردن اهداف فتنه‌گران بدون عذرخواهی، قرار دادن رئیس‌جمهور مقابل شورای نگهبان دنبال می‌شود... رمز سوم وامدار کردن قدرت منطقه‌ای ایران است. تجدیدنظر‌طلبان نیز همانند قدرت‌های غربی چاره‌ای جز پذیرش قدرت منطقه‌ای نظام ندارند.

ناگفته‌هایی از مذاکرات سه ‌سال پیش با آمریکا
index:4|width:40|height:20|align:right نوشت: اکبر هاشمی‌رفسنجانی به تشریح روند شروع مذاکرات منطقه‌ای و هسته‌ای ایران با کشورهای ١+٥ ماه‌ها قبل از برگزاری انتخابات یازدهم ریاست‌جمهوری پرداخت و گفت: «چند ماه قبل از انتخابات با وساطت آقای سلطان قابوس که پیام کتبی از آقای اوباما آورده بود با موافقت رهبری دو دور مذاکره در عمان برگزار شد که به نتیجه نرسید. رهبری انقلاب در سخنرانی ابتدای سال، موافقت خود را با مذاکرات اعلام کردند و در واقع مذاکرات هسته‌ای در دولت یازدهم با اراده، رویکرد و روش جدیدی ادامه یافت... تیم مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی ایران، مقتدرانه و عالمانه، با اهداف حق‌طلبانه پا به عرصه دور جدید مذاکرات گذاشت و مذاکره‌کنندگان مقابل را واقف کردند که در حق مردم غیور و رشید ایران ظلم کرده‌اند و باید این ظلم را به نحوی جبران کنند.»

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید