شناسه خبر : 25367 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

دنیا در 10 پرده

پستی و بلندی‌های سالی که گذشت زیرذره‌بین اکونومیست

هفته‌نامه اکونومیست در ویژه‌نامه جدید خود، به منتخب مطالبش در سال 2017 پرداخته است. از این‌رو 10 مطلب مهمی را که ارزش خواندن و یاد گرفتن دارند، تحت عنوان «10 چیزی که در سال 2017 یاد گرفتیم: منتخب ما از پستی و بلندی‌های سال» منتشر کرده است.

مرتضی مرادی: هفته‌نامه اکونومیست در ویژه‌نامه جدید خود، به منتخب مطالبش در سال 2017 پرداخته است. از این‌رو 10 مطلب مهمی را که ارزش خواندن و یاد گرفتن دارند، تحت عنوان «10 چیزی که در سال 2017 یاد گرفتیم: منتخب ما از پستی و بلندی‌های سال» منتشر کرده است.

اینکه چرا مسیحیان آمریکایی عاشق دونالد ترامپ هستند؟ چگونه کرم‌های تجزیه‌کننده پلاستیک می‌توانند باعث نجات سیاره زمین شوند؟ چه شده که بریتانیا از دهه 1950 تاکنون در بدترین وضعیت جهانی خود قرار دارد؟ چرا باارزش‌ترین منبع حال حاضر دنیا، امروزه داده‌ها هستند، نه نفت؟ به چه دلیل روسیه دوباره تحت سلطه یک تزار قرار دارد؟ آیا راه جایگزینی برای تهویه هوا بدون استفاده از انرژی برق وجود دارد؟ فنلاند با اعطای حداقل درآمد به طور ماهانه به مردم، چه هدفی را از این آزمایش دارد و چگونه این کار را انجام می‌دهد؟ چرا روزبه‌روز به تعداد افراد بالغی که بدون فرزند هستند و بدون فرزند می‌مانند اضافه می‌شود و با این حال، در این مورد نگرانی وجود ندارد؟ چه چیزی باعث می‌شود که مردم بیت‌کوین بخرند و ارزهای دیجیتالی به چه دلیلی مردم را به سوی خود جذب کرده است؟ بهترین راه برای ثروتمند شدن در ایالات متحده چیست و چه مولفه‌هایی بر فرآیند ثروتمند شدن در این کشور تاثیر می‌گذارند؟

نکته حائز اهمیت در مورد این ویژه‌نامه اکونومیست این است که مطالبی را که در دنیای سیاست و اقتصاد، جهان تکنولوژی و صنعت مالی، به‌شدت پیچیده به نظر می‌رسند، با زبانی بسیار ساده برای خوانندگان تشریح می‌کند. به طوری که با خواندن 10‌مطلبی که اکونومیست برای دانستن آنها در سال 2017 ارزش قائل است، می‌توان به سطح بالایی از نگرش‌های علمی و منطقی در حوزه‌های مختلف جهان دست یافت. در ادامه ترجمه کامل این ویژه‌نامه پیش‌روی شما قرار دارد. 

تجارت- فردا- دنیا در 10 پرده