شناسه خبر : 29947 لینک کوتاه

باخبرگزاری‌ها (جهان)

ایسنا: بشار جعفری، نماینده دائم سوریه در شورای امنیت تهدید کرد که در صورتی که شورای امنیت تدابیر لازم برای توقف تجاوزات مکرر اسرائیل به خاک سوریه را لحاظ نکند کشورش فرودگاه تل‌آویو را بمباران خواهد کرد.

ایلنا: مجلس نمایندگان آمریکا با اکثریت آرا قانونی را تصویب کرد که به موجب آن علیه تمامی حامیان دولت سوریه تحریم‌های جدیدی اعمال می‌شود.

فارس: امارات متحده عربی سه میلیارد دلار به حساب بانک مرکزی پاکستان واریز کرد این در حالی است که عربستان نیز یک میلیارد دلار به حساب این کشور واریز خواهد کرد. پاکستان اعلام کرد طبق قراردادی که بین این کشور و نماینده صندوق توسعه ابوظبی امضا شد سه میلیارد دلار به حساب اسلام‌آباد واریز شد.

تسنیم: وزارت دفاع روسیه اعلام کرد ارتش سوریه حمله گسترده گروه تروریستی جبهه النصره به مواضع آن در استان ادلب را دفع کرد.

فارس: شمار زیادی از ساکنان شرق و غرب فرات که تحت کنترل شبه‌نظامیان کُرد قرار دارند با برگزاری تظاهرات خواستار بازگشت ارتش سوریه به این مناطق شدند.

ایسنا: مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را با پشتیبانی دو حزب اصلی آمریکا در حمایت از ناتو تصویب کرد. این لایحه با ۳۵۷ رای مثبت و ۲۲ رای مخالف به تصویب رسید. همه مخالفان این لایحه جمهوریخواهان محافظه‌کار بودند.

مهر: سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که نظامیان ارتش این کشور خسارت‌های فراوانی را به صفوف مزدوران در منطقه «حیران» واقع در استان حجه تحمیل کردند.

ایرنا: 16 نظامی ترکیه به اتهام مشارکت در کودتای نافرجام 15 جولای 2016(25 تیرماه 1395) به 79 بار حبس ابد محکوم شدند.

ایسنا: پسر مارتین لوترکینگ از مایک پنس به دلیل استفاده از سخنان پدرش در دفاع از طرح پیشنهادی مهاجرتی ترامپ انتقاد کرد. وی اظهار کرد: معاون رئیس‌جمهور اقدام به قیاس دونالد ترامپ با مارتین لوترکینگ جونیور کرد. مارتین لوترکینگ جونیور سازنده پل بود، نه سازنده دیوار.

ایرنا: مسوولان پزشکی نیویورک، علت مرگ دو خواهر عربستانی را که اخیراً اجساد آنها در کنار رودخانه نیویورک کشف شده، خودکشی عنوان کردند. اجساد «روتانا» 22ساله و «تالا فارئا» 16ساله اواخر اکتبر بدون هیچ نشانی از آسیب بدنی در کنار رودخانه نیویورک کشف شده بود.

فارس: چین نسبت به استرداد احتمالی مدیر اجرایی «شرکت هوآوی» به کانادا و آمریکا هشدار داد و تاکید کرد اقدامات لازم را درباره آن اتخاذ خواهد کرد.

تسنیم: وزیر خارجه آمریکا با اشاره به گزارش‌ها درباره خروج نیروها از افغانستان و سوریه تصریح کرد که این تغییری تاکتیکی است و بر ماموریت مبارزه با تروریسم واشنگتن تاثیری نخواهد داشت.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها