شناسه خبر : 35356 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (سیاسی)

روحانی به مکرون: اروپا در دام آمریکا نیفتد

خبرآنلاین نوشت: حسن روحانی در تماس تلفنی رئیس‌جمهور فرانسه با وی، با تاکید بر اینکه اروپا نباید تحت تاثیر آمریکا قرار گرفته و در دام این کشور بیفتد، گفت: طبق قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت از ۱۸ اکتبر باید تحریم تسلیحاتی ایران برداشته شود و اگر آمریکا بخواهد اقدامی برخلاف آن انجام دهد، نقض قطعنامه است. آمریکا با توجه به اینکه از برجام خارج شده، حق استفاده از سازوکار برجام را ندارد. مکرون نیز با تاکید بر ضرورت حفظ برجام، اعلام کرد: دیدگاه ما با آمریکا در مورد تمدید تحریم تسلیحاتی ایران کاملاً متفاوت است و این را صریحاً به آنها گفته‌ایم. او گفت: در حال انجام اقداماتی برای فعال‌تر شدن سیستم مالی اروپا با ایران هستیم.

هدف سعید مرتضوی از اعاده دادرسی چیست؟

شرق نوشت: اعاده دادرسی سعید مرتضوی پذیرفته شده و رسیدگی قضایی جدیدی برای او آغاز شده است. او که در بهار 97 با عدم تمکین به رای قطعی محکومیتش و برای گریز از اجرای حکم زندان، با فرار و مخفی شدن نتوانست مانع اجرای حکم خود شود، حال که ماه‌هاست آزاد شده، چرا امروز به دنبال اعاده دادرسی است؟ از محکومیت مرتضوی در پرونده قتل مرحوم روح‌الامینی فقط بخش انفصال از مشاغل دولتی باقی مانده است. پیش از آن حکم نیز در پرونده قتل‌های کهریزک، مرتضوی برای همیشه از مناصب قضایی عزل شده و راه‌های بازگشت به قدرت به رویش بسته است. شاید او با این اعاده دادرسی به دنبال فرصتی برای بازگشت به مناصب دولتی باشد.

عارف: این وضعیت درشأن ملت ایران نیست

ابتکار نوشت: محمدرضا عارف، نماینده پیشین مجلس و عضو فعلی شورای عالی انقلاب فرهنگی، در مراسم رونمایی از کتاب «بیانیه عاشورا» نوشته احمد مازنی، نماینده دوره دهم مجلس، گفت: کتاب از مظلومان کشور ماست. وقتی شاخص کتابخوانی را می‌بینیم باور نمی‌کنیم که در کشوری با این فرهنگ غنی هستیم، نهادینه شدن فرهنگ کتابخوانی موانع جدی دارد و هزینه‌ها اجازه نمی‌دهند که کتاب در سبد خانواده‌ها باشد. وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم به هیچ وجه درشأن و منزلت ملت ایران نیست و این وضعیت نشان می‌دهد از آرمان‌های اولیه انقلاب فاصله گرفته‌ایم. امروز اعتماد عمومی به دولت و حاکمیت و اعتماد متقابل بین مردم آسیب دیده‌اند. باید با نگاه فرهنگی این چالش‌ها را حل کرد.

توهین نماینده اصولگرا به خبرنگار هم‌جناح

تسنیم نوشت: عبدالحسین روح‌الامینی نماینده تهران در مواجهه با پرسشی در خصوص دریافت وام ودیعه مسکن نمایندگان مجلس، گفت: غلط کرده‌اند که گفته‌اند چنین موضوعی را بپرسید. مجلس در دوره‌های مختلف مبلغی را به عنوان ودیعه مسکن در اختیار نمایندگان قرار می‌دهد. این مبلغ در دوره فعلی ۲۰۰ میلیون تومان اعلام شده است. برخی خبرنگاران برای پیگیری همین مساله، با برخی نماینده‌های تهران این سوال را مطرح کردند که آیا شما ۲۰۰ میلیون تومان ودیعه مسکن مجلس را گرفتید یا نه؟ اگر گرفتید، یعنی در تهران خانه نداشتید؟ در موردی بسیار عجیب، آقای عبدالحسین روح‌الامینی در مواجهه با این پرسش خبرنگار ما گفته «به تو چه؟» و «در تسنیم غلط کرده‌اند که گفته‌اند چنین موضوعی را بپرسید!»

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها