شناسه خبر : 34815 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (سیاسی)

تسنیم: 230 تن از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی اعلام کردند: بسیاری از اهداف جریان نفوذ نه از طریق جاسوسی‌های متعدد، بلکه با قالب کردن الگوهای توسعه وارداتی و لیبرال سرمایه‌داری محقق می‌شود.

ایرنا: محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، یکم تیرماه در جریان بررسی عملکرد وزارت جهاد کشاورزی، برای اقامه نماز آیات به علت وقوع خورشیدگرفتگی، تنفس ۲۰ دقیقه‌ای اعلام کرد.

خبرآنلاین: علیرضا معزی، معاون اطلاع‌رسانی و ارتباطات دفتر ریاست‌جمهوری، از فراخوانده شدن همه استانداران دولت به تهران از سوی رئیس‌جمهور خبر داد و در توئیتی نوشت: روحانی همه استاندارانش را به تهران فراخوانده تا با آنها از عزم دولت برای تحقق جهش تولید بگوید.

مهر: سخنگوی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی اعلام کرد: در جلسه اخیر این تشکل سیاسی و با تصمیم اعضای شورای مرکزی «مالک شریعتی» دبیرکل جدید رهپویان انقلاب اسلامی شد.

فارس: در دیدار وزیر کشور با سرپرست وزارت خارجه افغانستان مقرر شد دولت‌های هر دو کشور تلاش کنند همه موانعی که در مسیر تردد قانونی اتباع افغانستانی به ایران است، برداشته شود و تردد قانونی تسهیل شود.

خبرآنلاین: سردار محمداسماعیل کوثری با حکم سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران از قرارگاه «ثارالله» خداحافظی کرد و جای خود را به جانشین جدید این قرارگاه یعنی سردار حسین نجات داد.

باشگاه‌خبرنگاران: فریدون عباسی، نماینده مجلس یازدهم، گفت: عده‌ای در دولت آقایان هاشمی، خاتمی و روحانی کار کرده‌اند، اما هیچ منسوبیت اسمی به آنها داده نمی‌شود و فقط احمدی‌نژاد هدف قرار گرفته است؛ چراکه برای مردم کار کرد و دیدگاه لیبرالیستی نداشت، سوال بنده این است که چرا اطرافیان این فرد را احمدی‌نژادی می‌نامند؛ مگر احمدی‌نژاد لولو است که با این لفظ بقیه را بترسانند؟

ایسنا: صدیف بدری، نماینده اردبیل، گفت: امیرحاتمی، وزیر دفاع، در جلسه غیرعلنی مجلس از نمایندگان خواستند به لحاظ اعتبارات و تخصیص، حمایتی از مسائل دفاعی در مجلس شورای اسلامی داشته باشند. وزیر دفاع همچنین آخرین وضعیت دفاعی کشور و پیشرفت‌های دفاعی را برای نمایندگان تشریح کردند.

خبرآنلاین: اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور، با اشاره به برخی مشکلات و موانع نظیر تحریم‌ها و شرایط کرونایی تصریح کرد: اگرچه با مشکلات و موانع پیچیده روبه‌رو هستیم، اما از ظرفیت‌های گسترده و توان مدیریتی بالا در کشور برخوردار هستیم.

دراین پرونده بخوانید ...